Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Piłki Siatkowej Rumia przyciąga siatkarki [ZDJĘCIA]

Opr. TM (mat. APS Rumia)
Akademia Piłki Siatkowej Rumia to relatywnie młody klub na sportowej mapie Polski, ale trwająca sześć lat dobra praca przyniosła efekty w postaci wielu medali. Aktualnie można o Rumi mówić jako o silnym ośrodku szkoleniowym żeńskiej siatkówki.

- Klub ma Rumię w nazwie i to zobowiązuje - mówi wiceprezes Akademii Piłki Siatkowej Rumia Tomasz Kordowski. - Największe sukcesy; Mistrzostwa Polski Młodziczek wywalczone zostały przez drużyny, w których prym wiodły rumianki. Oczywiście w miarę rozwoju Akademia Piłki Siatkowej Rumia sięgała po siatkarki z okolicznych miejscowości - Redy, Pucka, Gdyni czy Wejherowa.

Klub nie zamykał się przed dziewczętami z innych miast, ale jednocześnie nie zabiegał o to by przyjezdnych było więcej.

Nie byłoby osiągnięć bez współpracy z SP9

W Janowie prowadzone jest szkolenie siatkarskie w ramach klas sportowych. Od najmłodszych lat dziewczynki mają możliwość uczenia się tej dyscypliny, a co najważniejsze nabywają umiejętności w bardzo dobrych warunkach.

Jakość pracy docenił także Polski Związek Piłki Siatkowej. Siatkarska centrala włączyła SP 9 do programu Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

- Bycie częścią sieci SOS-ów oznacza podnoszenie kwalifikacji nauczycieli oraz wsparcie związku w zakresie sprzętu - tłumaczy Robert Sawicki z Akademii Piłki Siatkowej Rumia. - Od tego roku program SOS został wprowadzony także do I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. To druga placówka, z którą APS ściśle współpracuje. Liceum prowadzi klasę o profilu sportowym ze specjalizacją w piłce siatkowej.

- Dzięki temu, że siatkarki trenujące w klubie także w godzinach nauki mają kontakt z siatkówką szkolenie jest skuteczniejsze - mówi Tomasz Kordowski.

APS Rumia aspiruje do bycia jednym z najlepszych
ośrodków szkoleniowych w kraju

Biorąc przykład z klubów, z którymi rywalizuje APS Rumia, działacze uznali za niezbędne zabezpieczyć przyjezdnym zawodniczkom zakwaterowanie. Ponieważ nie ma w Rumi internatu, klub wynajął... dom. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Przed tym sezonem do Rumi zgłosiło akces wiele młodych siatkarek, chcących uczyć się w I LO oraz trenować w akademii.

Ostatecznie klub uzgodnił warunki (rodzice współfinansują pobyt w Rumi) z ośmioma zawodniczkami: Patrycją Obierek - wychowanką Wrzosu Międzyborów (ostatnio Pałac Bydgoszcz), Alicją Laskowską wychowanką Omegi Mrągowo (ostatnio Pałac Bydgoszcz), Kaliną Chełmińską z Culmena Chełmno, Julią Mańkowską z Gedanii Gdańsk, Zuzanną Syldatk i Katarzynę Paczułę z SPS Lębork, Izabelą Bułaj i Aleksandrą Kępą z Kamionki Sopot.

Jeśli dodamy do tego dwa transfery z UKS Reda Ciechocin - Julię Kowalską i Zuzannę Gruchałę to całość wygląda imponująco. Szczególnie, że działacze rumskiego klubu przekonują, że każda z tych dziewcząt stanowić będzie wzmocnienie i przysporzy kibicom wiele radości.

Wybory Rady Miejskiej Rumi. Zdjęcia radnych oraz dokładne wyniki

Wybory burmistrza Rumi. Dokładne wyniki kandydatów, ZDJĘCIA

Jak zmieniła się Rumia? Jedne miejsca znikają, pojawiają się nowe budynki! [archiwalne zdjęcia]

Rumska trenerka podbija świat. - Staram się łączyć podróżne z zawodami - mówi

Co mieszkańcom Rumi może dać Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Wierszogadanie 2018 w Rumi. Finaliści wybrani

***

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto