SP 9 Rumia: Dziewczyny z Rumi wygrały wojewódzki finał Kinder + Sport [ZDJĘCIA]

K. Świątek, opr. TM
SP 9 Rumia: Młode zawodniczki zostawiły za sobą m.in. drużyny z Gdańska i Słupska, które również startowały w turnieju Kinder + Sport. Zobacz zdjęcia!

SP 9 Rumia: Dziewczyny z Rumi wygrały wojewódzki finał Kinder + Sport

Kinder + Sport to największe od lat rozgrywki siatkarskie dla najmłodszych zawodników. Celem akcji od samego początku jest uczenie młodzieży zdrowego trybu życia i zaszczepienie w niej ducha sportowej rywalizacji. Finał Wojewódzki zawodów Kinder+Sport w mini siatkówce dziewcząt (rocznik 2001) został zorganizowany w środę w hali ZSO w Rumi.

Do finału wojewódzkiego, który w środę by rozgrywany w Rumi, zakwalifikowało się dwanaście drużyn. Te wcześniej wywalczyły awans w półfinałach - północnym i południowym - województwa pomorskiego. Zawodniczki zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A znalazły się: Energa Gedania Gdańsk I, SP Nr 9 Rumia, Energa Gedania Gdańsk II, SP Nr 8 Słupsk, UKS Libero Starogard Gdański II oraz SP Nr 9 Rumia II. W grupie B znalazły się: SP Nr 1 Miastko, UKS Jasieniak Gdańsk, Stowarzyszenie Przyjaciół Pępowa, SKFIS KaEmKa Starogard Gdański, Zatoka Puck, UKS Libero Starogard Gdańskim I.

Po rozegraniu meczy grupowych pierwsze miejsce w grupie A zajęła drużyna SP Nr 9 z Rumi, a w grupie B SP Nr 1 z Miastka, które wywalczyły bezpośredni awans do półfinału. Drużyny z 2 i 3 miejsc rozegrały baraże: Gedania Gdańsk I-Pępowo (2:0), Zatoka Puck-SP Nr8 Słupsk (0:2). W półfinałach Rumia wygrała z Słupskiem 2:0, a Gedania I z Miastkiem w tie-breaku. Mecz o trzecie miejsce po bardzo zaciętym boju zakończył się zwycięstwem Słupska nad Miastkiem 2:1, a finał wygrała SP Nr 9 z Rumi z Energą Gedania I 2:0.

Dziewczęta z Rumi nie miały sobie równych. Wygrały wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0, popisując się wspaniałymi atakami, blokiem, przyjęciem czy wystawą. Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca, a więc SP 9 Rumia, Energa Gedania Gdańsk oraz SP Nr 8 Słupsk będą reprezentowały nasze województwo w lipcu na Mistrzostwach Polski w Drzonkowie. Drużyny, które zajęły miejsca 1-4 zostały uhonorowane przez sponsora drobnymi nagrodami.

Skład drużyny SP Nr 9 w Rumi: Kamila Bryła (rozgrywająca), Julia Trościanko (przyjmująca), Paulina Damaske (atakująca), Weronika Konefke (środkowa), Dominika Duda (przyjmująca), trener Anna Brodacka.
Pełne wyniki konćowe: 1 miejsce - SP Nr 9 Rumia, 2 miejsce - Energa Gedania Gdańsk I, 3 miejsce - SP Nr 8 Słupsk, 4 miejsce - SP Nr 1 Miastko, 5 miejsce - Zatoka Puck, Stowarzyszenie Przyjaciół Pępowa, 7 miejsce - UKS Jasieniak Energa Gedania Gdańsk II, 9 miejsce -SP Nr 9 Rumia II, SKFIS KaEmKa Starogard Gdański, 11 miejsce - UKS Libero Starogard Gdański II, UKS Libero Starogard Gdański I.