Dorota Gadomska

avatarDorota Gadomska

Rumia
mgr filologii angielskiej, oligofrenopedagog, nauczyciel Gimnazjum Nr 4 w Rumi, redaktor naczelny gazetki szkolnej Ogryzek...

Gimnazjum Nr 4 w Rumi organizatorem rajdu turystyczno - krajoznawczego "Palmiry".

2014-11-21 09:03:23

PALMIRY 2014
W październiku, jak co roku, uczniowie Gimnazjum nr 4 uczestniczyli w kilkudniowym rajdzie turystyczno - krajoznawczym "Palmiry". Wycieczka ta zawsze łączy się z udziałem w Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK "Palmiry", którego kulminacyjny punkt - Apel Poległych - odbywa się na cmentarzu w Palmirach.
Jest to niezwykłe miejsce pamięci narodowej, pomnik martyrologii narodu polskiego, pochowanych jest tam ponad 2000 ofiar terroru hitlerowskiego, rozstrzelanych w okolicznych lasach, w tym wielu działaczy, profesorów, sportowców - ludzi wybitnych, stanowiących polską elitę.
Hasłem tegorocznego - 54 Centralnego Zlotu Młodzieży PTTK było Powstanie Warszawskie (70 - ta rocznica wybuchu powstania), dlatego też obowiązkowym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Kto był w Warszawie w tym muzeum, wie jak jest ono wyjątkowe, a kto nie był - koniecznie musi to nadrobić!
Oczywiście jednym z nadrzędnych celów rajdu było poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Puszczy Kampinoskiej. Uczniowie codziennie pokonywali około 20 km po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego realizując przygotowany przez nauczycieli program zadaniowo - wychowawczy, zdobywając wiedzę z zakresu różnych przedmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem historii, biologii, geografii, a także języka angielskiego. Zdobywali również punkty na Odznaki Turystyki Pieszej oraz Turysta Przyrodnik PTTK. Mogli także uczestniczyć w Wielkim Konkursie Fotograficznym pt. "Moje spotkanie z Puszczą".
Ta jedyna w swoim rodzaju wycieczka zawsze na długo zapada w pamięć jej uczestnikom.
Organizatorzy w składzie: Danuta Sosnowska, Anna Krawczak, Monika Hildebrandt z G4 oraz Hanna Topolska z SG w Rumi dziękują Dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kampinosie za serdeczne przyjęcie - niezmienne od wielu lat:)

Anna Krawczak

Jesteś na profilu Dorota Gadomska - stronie mieszkańca miasta Rumia. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj