Diana

avatarDiana

Rumia

"Łebskie Klocki" Interaktywna Wystawa z klocków LEGO w Łebie

2015-07-02 11:41:19

Takiej atrakcji dla dzieci jeszcze w Łebie nie było! Tego lata w tej uwielbianej przez wczasowiczów miejscowości, będzie można wziąć udział w bardzo ciekawym, interaktywnym wydarzeniu.
"ŁEBSKIE KLOCKI" to interaktywna wystawa z klocków LEGO® łącząca w sobie elementy zabawy i edukacji.
Zaprezentowane tu zostaną różnego typu makiety (np. kolejowa ze sterowanymi pociągami, makiety przedstawiająca życie miasta, "dziki zachód", makiety GBC itp.).
Zobaczymy tu także imponujące budowle historyczne i architektoniczne oraz kilkanaście interaktywnych modeli sterowanych przez dzieci pilotami takich (np. dźwig, koparka, spychacz, formuła 1, sztaplarki, wywrotki, itp. ).
Oczywiście nie zabraknie tu także wszystkich serii LEGO® związanych z filmami takich jak "Indiana Jones", "Harry Poter", "Ghostbusters", "Władca Pierścieni", "Powrót do Przyszłości" itp.
Zwiedzający będą mogli podziwiać dzieła młodych konstruktorów robotyki- prezentację kilkunastu robotów wykonanych przez uczniów I i V LO w Słupsku.
Hitem wystawy ma szansę stać się Lego Fusion - nowość w Europie! Jest to połączenie klocków Lego i tabletu. Dziecko buduje z klocków Lego dowolny front budynku a następnie skanuje specjalny klocek, dzięki czemu zbudowana konstrukcja zostaje przeniesiona do gry. W grze następuje dokończenie budowy oraz możliwość zagospodarowania przestrzeni w zaproponowanej przez dziecko kreacji.
Każde dziecko ucieszy tzw. "ogródek budowlany". Na jego powierzchni (ok. 200 m kw.) dzieci będą mogły kreatywnie spędzić czas, budując różnego rodzaju konstrukcje z LEGO®.
W "Łebskich Klockach" utworzone zostaną także uwielbiane przez dzieci stanowiska do gry Playstation z grami powiązanymi tematycznie z wystawą.
Frajdą związaną z ekologią będzie budowa morświna - ssaka bałtyckiego będącego pod ochroną (współpraca z WWF Polska- projekt: "godzina dla morświna")
Przy wystawie otworzony zostanie sklep, w którym można będzie zakupić dziecku pamiątkowy zestaw z różnych serii LEGO®.
Przyjdź i przenieś się wraz z dzieckiem w fantastyczny świat ulubionych klocków z dzieciństwa! Tutaj nie ma mowy o nudzie!
Szczegóły atrakcji i cennik: www.lebskieklocki.pl

Jesteś na profilu Diana - stronie mieszkańca miasta Rumia. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj