Rumia mecz piłki nożnej na " Szmelcie"

2014-07-27 19:08:38

Zagórze to dzielnica Rumi położona w dolinie Zagórskiej Strugi, nazywana potocznie „ Szmeltą’’.
Głównymi osiami komunikacyjnymi dzielnicy są ul. Batorego, Kamienna i Sabata. To właśnie tutaj w dniu dzisiejszym
tj. 19.07. 2014 r. w miejscu, co przypomina boisko , a nim nie jest odbyła się impreza sportowa ( mecz piłki nożnej).
Piłka nożna jest obecnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie .
Organizatorem spotkania był Damian Żywicki .
To właśnie Damian zadbał o całokształt : zbiórka składek pieniężnych na zakup koszulek, przygotowanie poczęstunku, zaproszenie innych drużyn do gry. Damiana wspomagały w działaniach inne osoby, dla których los osiedla i jego rozwoju nie jest obojętny.
W meczu wzięły udział drużyny z Kościerzyny, Człuchowa, Rumi Janowo, Wejherowa oraz Orkan Rumia.
Impreza odbywa się po raz drugi i cieszy się dużym uznaniem wśród społeczności. Podczas rozmowy uczestnicy deklarują, że celem tych spotkań jest jednoczenie ( integracja) ludzi w celu miłego spędzenia czasu, reprezentowanie osiedla , które jest dla nich bardzo ważne oraz pozyskanie funduszy z Urzędu Miasta na realizacje planów związanych z tworzeniem boiska z „ prawdziwego’’ zdarzenia. Chcieliby aby powstały ławki, lampy, kosze na śmieci oraz ogrodzenie. Wszystko to po to, aby stworzyć miejsce przyjazne , gdzie można się spotkać, porozmawiać, pograć .
Mówią również o tym, że swoją postawą chcą dać przykład młodszym dzieciom, że „ Jak się chce coś osiągnąć, to można, że marzenia się spełniają’’…..
Wszyscy wykazali duże zaangażowanie i silną wolę.
Uczuciem towarzyszącym była radość, podniecenie, pozytywna trema, mobilizujący stres.
Uczestnicy mogli rozładować napięcie i wszelkie emocje.
Na imprezie było około 150 osób. Nawet dzieci znalazły tu coś dla siebie ( hokej na trawie, szczudła, przeciąganie liny).
Pierwsze miejsce w grze zajęła drużyna Orkan Rumia, drugie miejsce drużyna „ Szmelty’’, trzecie miejsce zespół z Wejherowa.
Puchary zostały wręczone przez Panią Jolantę Król ( MOSIR) oraz Pana Tadeusza Odowskiego, który to cieszy się dużym szacunkiem i poważaniem wśród lokalnej młodzieży oraz społeczności.
Pan „ Tadek’’ jak o nim mówią inni jest wychowawcą w Ośrodku Wychowawczym, prowadzi również szeroko pojętą działalność jako wolontariusz na „ Szmelcie’’.
Młodzież mówi ,że jest „ Jak ojciec, że wychował wielu dorosłych ludzi’’.
„Swoją postawą pokazuje ,że nie stracił wiary w nas , w to co robimy”…..
Duże podziękowania składają również Panom , którzy czuwali nad poprawnością gry i pełnili rolę sędziego.
Młodzi ludzie żyją NADZIEJĄ, że w końcu ich starania zostaną zauważone i docenione.
Swoją wiarę pokładają w Pani Burmistrz E. Rogala Kończak, której są bardzo wdzięczni za wyrażenie zgody na organizację imprezy.

Jesteś na profilu Kasia Zeman - stronie mieszkańca miasta Rumia. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj