Orkan górą

(MK)
W meczu IX kolejki o mistrzostwo IV ligi Orkan pokonał Powiśle Dzierzgoń 2:1. Spotkanie odbyło się w niedzielę na obiekcie przy ul. Mickiewicza. Gospodarze pierwsi stworzyli groźną sytuację pod bramką przeciwnika.

W meczu IX kolejki o mistrzostwo IV ligi Orkan pokonał Powiśle Dzierzgoń 2:1. Spotkanie odbyło się w niedzielę na obiekcie przy ul. Mickiewicza. Gospodarze pierwsi stworzyli groźną sytuację pod bramką przeciwnika. Już w 1 minucie Dariusz Hebel, w sytuacji sam na sam, przegrał konfrontację z bramkarzem Powiśla - Piotrem Opuszewiczem. W odpowiedzi, piłka po strzale Sebastiana Cierlickiego nieznacznie przeleciała nad poprzeczką bramki bronionej przez Adama Dudę. Równie niecelnie zagrał w drużynie Orkana Hebel, gubiąc piłkę w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Witolda Chmielińskiego. W 14 minucie jednak zrehabilitował się, i uderzając głową piłkę umieścił ją w siatce gości. Jest 1:0 dla Orkana. W drugiej połowie spotkania Orkan cofnął się na własną połowę szukając swojej okazji w kontratakach.
W 68 minucie, właśnie po jednym z nich, Arkadiusz Karwowski dał się ograć Marcinowi Manteuflowi, który dograł na piąty metr do Rafała Siemaszki, a ten uderzając piłkę kolanem skierował ją do bramki. Jest 2:0 dla Orkana. W 87 minucie udało się Powiślu pokonać bramkarza gospodarzy. Rzut wolny niemal z linii pola karnego wykonywał Sławomir Makowski, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Orkana.