Rumia. OKS Janowo - Polonia Gdańsk 3:1

Michał Kielas
uniorzy OKS Janowo z rocznika 1993 pokonali Polonię Gdańsk 3:1. Mecz odbył się w niedzielę 16 bm. na obiekcie przy ul. Gdyńskiej w Rumi Janowie. Od pierwszych minut meczu rumianie atakowali.

uniorzy OKS Janowo z rocznika 1993 pokonali Polonię Gdańsk 3:1. Mecz odbył się w niedzielę 16 bm. na obiekcie przy ul. Gdyńskiej w Rumi Janowie. Od pierwszych minut meczu rumianie atakowali. Do przerwy Janowo prowadziło już 3:0. W drugiej odsłonie spotkania do głosu jednak doszli goście. Chcąc zmniejszyć rozmiar porażki co rusz atakowali bramkę gospodarzy. Janowo cofnęło się do obrony sporadycznie przeprowadzając kontrataki. Na efekt takiej taktyki nie trzeba było długo czekać. Goście strzelają jedyną bramkę w tym meczu. Mecz kończy się wynikiem 3:1. Jednak rezultat w pełni nie odzwierciedla przebiegu zmagań. Pomimo dwu bramkowego prowadzenia rumian wynik rywalizacji do samego końca był wielką niewiadomą. Dodatkowym problemem była zła pogoda. Ta jednak w równym stopniu przeszkadzała zarówno jednej jak i drugiej drużynie.
W pozostałych weekendowych meczach kolejki radości z wygranej zaznali juniorzy MKS Orkan Rumia D i C. Rocznik 1993 wygrał 3:1 z Arką Gdynia, natomiast rumianie grający w Pomorskiej Lidze C1 dopisali 3 punkty za walkower z Rodłem Kwidzyn (goście nie stawili się na zawodach).
Porażkę 1:2 zanotowali juniorzy B grający ze Stolemem Gniewino, a 2:4 polegli gracze A z Centrum Pelplin.