6. Bieg Strażacki w Darzlubiu: sportowa impreza dla strażaków, dzieci i dorosłych pełna radości, słońca i medali | WYNIKI, ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
W sobotę, 25 września 2021, strażacy z OSP Darzlubie zorganizowali sportową imprezę, na którą zaprosili wszystkich miłośników biegania. W 6. Biegu Strażackim w Darzlubiu wzięli udział nie tylko strażacy, ale też cywile: dzieci i dorośli. Poniżej prezentujemy wyniki.

Szósta edycja Biegu Strażackiego w Darzlubiu to najbardziej znana impreza sportowa, którą organizują druhowie z tej części gminy Puck. Na boisku w Darzlubiu położnym przy ul. Leśnej rywalizowały dzieci, i stąd też odjechał autobus, który zawiózł starszych uczestników na linię startu zlokalizowaną w lesie.

Najmłodsi mieli do pokonania dystans 250 m, starsi uczestnicy (w wieku 7-10 lat) pół kilometra, 11-14-latki - 2 km, młodzież 3 km, dorośli 5 km.

Wyniki 6. Biegu Strażackiego w Darzlubiu.

• W biegu na 5 km w kategorii kobiet (w wieku 41-101 lat) zwyciężyła Alicja Lademann z Darzlubia osiągając czas 23 min 50,33 sek.
  • W biegu na 5 km w kategorii mężczyzn (w wieku 41-101 lat) zwyciężył Damian Buczkowski z czasem 18 min 53,47 sek. Drugie miejsce wywalczył Dariusz Konieczki z Wejherowa, osiągając czas 19 min 10,18 sek., a na trzecim miejscu podium stanął Roman Dawidowski z Pucka z czasem 19 min 54,75 sek.
  • W biegu na 5 km w kategorii kobiet (w wieku 19-40 lat) zwyciężyła Ilona Mickiewicz-Szymańska kończąc bieg z czasem 22 min 51,31 sek. Drugie miejsce zajęła Ewelina Pająk z Redy (czas 25 min 2,83 sek.), a trzecie miejsce wywalczyła Kamila Wallam z OSP Żelistrzewo z czasem 25 min i 17 sek.
  • W biegu na 5 km w kategorii mężczyzn (w wieku 19-40 lat) na mecie pierwszy zjawił się Krzysztof Jednachowski z Pucka w czasie 16 min. 20,38 sek. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szymański z Damatówka z czasem 18 min 39,74 sek. Trzeci do mety dobiegł Przemysław Jakusz z Wejherowa (czas 20 min 9,08 sek).
  • W biegu na 3 km w kategorii dziewcząt (w wieku 15-18 lat) zwyciężyła Aleksandra Lademann z Darzlubia z czasem 15 min 12,41 sek., druga była Wiktoria Klańkowska z OSP Mieroszyno z wynikiem 15 min 40,49 sek., a trzecie do mety dobiegła Marta Wysocka z OSP Mieroszyno, osiągając czas 17 min 45,78 sek.
  • W biegu na 3 km w kategorii chłopców (w wieku 15-18 lat) zwyciężył Mateusz Dettlaff z OSP Mieroszyno, który trasę przebiegł w 18 min 43,60 sek., drugi na podium był Paweł Jeszke z OSP Mieroszyno (czas 18 min 46,43 sek.). Trzecie miejsce zajął Kamil Haase z OSP Mieroszyno, który linię mety przekroczył setne sekundy później (18 min 46,50 sek).
  • W biegu na 2 km w kategorii dziewcząt (w wieku 11-14 lat) wygrała Jagna Dzierżyńska z OSP Mieroszyno, która na linię mety dobiegła w 10 min 24,22 sek. Martyna Basmann z Darzlubia w czasie 11 min 55,48 sek, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kempa z OSP Mieroszyno z czasem 13 min 50,66 sek.
  • W biegu na 2 km w kategorii chłopców (w wieku 11-14 lat) zwyciężył Marcel Grązka ze Zdrady osiągając czas 8 min i 0,8 sek. Drugi na mecie był Szymon Glowienke z Darzlubia z wynikiem 8 min 2,01 sek. Trzecie miejsce zajął Bartosz Krzynówek z OSP Mieroszyno (czas 8 min 32,03 sek).
  • W biegu na 500 m w kategorii dziewcząt (w wieku 7-10 lat) pierwsza na mecie była Joanna Elmanowska z Redy z wynikiem 2 min 4,88 sek., druga była Alicja Szewka z OSP Darzlubie z czasem 2 min 14,64 sek., a trzecia Aleksandra Gurzęda z Redy (czas 2 min 25,34 sek.).
  • W biegu na 500 m w kategorii chłopców (w wieku 7-10 lat) zwyciężył Grzegorz Bosak ze Sławutowa osiągając wynik 1 min 57,7 sek. Drugi do mety przybiegł Paweł Kempa z OSP Mieroszyno w czasie 2 min 4,47 sek., a trzeci na podium stanął Wojciech Prena z Gościcina (czas 2 min 7,75 sek.).
  • W biegu na 250 m w kategorii dziewcząt (w wieku do 6. lat) wygrała Natalia Elmanowska z czasem 1 min 37,44 sek.
  • W biegu na 250 m w kategorii chłopców (w wieku do 6. lat) wygrał Konrad Prena z OSP Reda z czasem 1 min 37,48 sek. Drugi na mecie był Kamil Okroy z Pucka z czasem 2 min 20,51 sek., a trzeci - 3 Artur Prena z OSP Reda (czas 2 min 28,32 sek.).
  • Tytuł Najlepszego Strażaka w tym biegu wywalczył Maciej Szewka z OSP Darzlubie osiągając czas 20 min. 57,24 sek.
  • Tytuł Weterana Biegowego przyznano 68-letniemu Krzysztofowi Winiarkowi z Darzlubia, który ukończył bieg z czasem 36 min 6,10 sek.
  • Tytuł Najmłodszego Zawodnika powędrował do 2 letniego (i dwa miesiące) Kamila Okroya z Pucka, który w swojej kategorii miał czas 2 min 20,51 sek.

6. Bieg Strażacki w Darzlubiu: sportowa impreza dla strażakó...

Wspólne, strażackie bieganie zorganizowali: OSP w Darzlubiu, OKSiT w gminie Puck, Urząd Gminy Puck, Szkoła Podstawowa w Darzlubiu, Zarząd Miejsko-Gminny OSP RP w Pucku.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: