Alpat Gdynia kontra APS TPS Rumia

KJ, opr. TM
Po porażce 1:3 w meczu z Gedanią Gdańsk seniorki EDF Wybrzeże APS TPS Rumia kolejny swój mecz III ligi rozegrały w Gdyni z zespołem Alpatu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla naszego zespołu. Pierwszy set to nerwowa i szarpana gra rumianek, niedokładne przyjęcie zagrywki, brak kończącego ataku i duża liczba błędów własnych skutkowały tym, że w końcówce na prowadzenie 24:22 wyszedł Alpat, zmiana na pozycji rozgrywającej, trudna zagrywka i walka o każdą piłkę pozwoliły jednak na zdobycie przez nasz zespół czterech punktów z rzędu i wygraną w pierwszym secie 26:24. Po tak wygranej pierwszej partii zespół z Rumi w drugim secie nie pozostawił gdyniankom żadnych złudzeń wygrywając 25:11. Początek trzeciego seta to wyrównana gra, lecz im bliżej było końcowych rozstrzygnięć tym lepiej wyglądała gra naszego zespołu szczególnie w zagrywce i ataku co zaważyło na wygraniu trzeciego seta i całego meczu za trzy punkty.

Wojewódzkie rozgrywki III ligi kobiet powoli zbliżają się do końcowych rozstrzygnięć, wiadomo już że pierwsze miejsce zajeła Gedania Gdańsk, rumiankom do rozegrania został jeden mecz z Olimpijczykiem Gdańsk, wygrana w tym starciu zapewni nam drugie miejsce i awans do półfinału rozgrywek o wejście do drugiej ligi, który rozgrywany będzie w dniach 5-7 kwiecień, gdzie rywalizować będziemy z zespołami z województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Alpat Gdynia – ADF Wybrzeże APS TPS Rumia 0:3 (24:26, 11:25, 21:25)

EDF Wybrzeże APS TPS Rumia: Paulina Kirszenstein, Agnieszka Laskowska, Katarzyna Wontor, Karolina Kirszenstein, Anna Makowska, Patrycja Deja, Aleksandra Chyła (L) oraz Małgorzata Piątkowska (k).