Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

APS TPS trzeci w Ostrołęce

(lan)
Zwycięstwa z Orłem Elbląg i Jedynką Łomża oraz porażki z AZS AWF Warszawa i gospodyniami, Nike Ostrołęka - to bilans siatkarek APS TPS Rumia w turnieju towarzyskim w Ostrołęce, który zapewnił im trzecie miejsce w zawodach.

- To było dla nas bardzo ważne przetarcie przed kluczowymi meczami w walce o awans do II ligi. I na dodatek udane, bo jestem zadowolony z postawy zespołu - tak zawodniczek podstawowego składu, jak i tych wchodzących z rezerwy - nie krył zadowolenia z występu rumianek na turnieju Patryk Michna, szkoleniowiec rumskiej ekipy.

Siatkarki APS TPS pierwszy mecz zawodów, z Orłem Elbląg, rozpoczęły raptem godzinę po przyjeździe do Ostrołęki. Trudów podróży na parkiecie jednak nie było widać. Dwie pierwsze partie pojedynku rumianki rozstrzygnęły na swoją korzyść grając na przewagi - odpowiednio do 25 i do 27.

- To mnie niezmiernie ucieszyło, gdyż zespół pokazał, że mimo gry niemal prosto po wyjściu z busa, nie zdekoncentrował się i wytrzymał presję, bądź co bądź, zespołu grającego szczebel wyżej - mówi Patryk Michna.

Trzeciego seta z orłem rumianki przegrały do 22, ale w kolejnej partii znów były lepsze - wygrały 25:19, a cały mecz 3:1. W kolejnym spotkaniu siatkarki z Rumi miały za rywalki II-ligową ekipę AZS AWF Warszawa. Pierwsze dwa sety nie ułożyły się po myśli rumianek, które przegrały do 24 i do 18.

- Nastawiałem się na to, aby ogrywać w turnieju podstawowe zawodniczki, ale gdy przegrywaliśmy z zespołem z Warszawy 0:2, wpuściłem na parkiet dziewczyny z ławki rezerwowych, a te doprowadziły do tie - breaka - opowiada szkoleniowiec APS TPS.

W rezerwowym składzie rumianki wygrały partie numer 3 i 4 odpowiednio do 19 i do 16, jednak już w piątym secie górą były akademiczki, które wygrały go do 9 , a cały mecz 3:2.

W trzecim, przedostatnim meczu zawodów siatkarki z Rumi przegrały z gospodyniami, Nike Ostrołęka 1:3 (15:25, 25:27, 25:14, 16:25), a na koniec dwudniowej rywalizacji rozprawiły się z Jedynką Łomża 3:1 (15:25, 25:19, 25:11, 25:21) zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce w turnieju.

Już w sobotę, 7. stycznia, siatkarki APS TPS Rumia zainaugurują rundę rewanżową w III lidze. W Malborku zmierzą się z tamtejszym Orłem.
Po pierwszej rundzie spotkań rumianki, z kompletem 12 punktów, otwierają ligową tabelę. Tuż za nimi, ze stratą 3 punktów, plasuje się ekipa z Malborka.