Arka Gdynia wygrała drugi mecz na Cyprze

ŁŻ
Piotr Hukało
Piłkarze gdyńskiej Arki odnieśli drugie zwycięstwo podczas zgrupowania na Cyprze. W poniedziałek pokonali serbski FK Čukarički Belgrad 1:0.

Jedyną bramkę dla Arki w poniedziałkowej batalii zdobył Marcus da Silva. Brazylijczyk, w 44. minucie spotkania, wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem, a obrońcą  Čukarički, przejął piłkę i wpakował ją do pustej bramki.

Mimo usilnych starań obu zespołów, w drugiej części meczu bramki nie padły. I tym samym Arka mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa na Cyprze.

Na środę żółto-niebiescy mają zaplanowane ostatni mecz kontrolny podczas zgrupowania na Cyprze. Zmierzą się wówczas z serbskim Rad Belgrad. Potem podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego wrócą do Gdyni. 5 lutego zagrają jeszcze z Olimpią Grudziądz.

Pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie, po zimowej przerwie, piłkarze Arki rozegrają z kolei 11 lutego. Ich rywalem będzie Legia Warszawa.

Arka Gdynia - FK Čukarički Belgrad 1:0 (1:0)
1:0 da Silva (44)

Arka I połowa: Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Hofbauer, Bożok - Szwoch - Trytko.

Arka II połowa: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak- Sambea, Nalepa- Błąd, Szwoch (73' Trytko), Formella - Barisić.

Čukarički I połowa: Petrić, Jovanović P., Żivković, Masović, Djurić, Kajević, Bojić, Zorić, Ożegović, Srnic, Obradović.

Čukarički II połowa: Pajović, Radić, Basanović, Lagator, Jovanović S., Tomić, Regan, Fofana, Milojević, Jevtić, Matić.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0