Bieg na orientację: Rumia w czołówce [ZDJĘCIA]

Mat. org., TM
Bieg na orientację
Bieg na orientację: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 4 stanęli na podium! Wygrali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych.

Areną zmagań młodych sportowców był las w okolicach Rumi. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie, korzystając z mapy, odnaleźć i potwierdzić w odpowiedniej kolejności punkty rozstawione w lesie. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników. Na szczęście dopisała im pogoda.

Bieg na orientację - klasyfikacja

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych wygrała SP 10 w Rumi (kategorie: dziewczęta, chłopcy). Wśród gimnazjów zwyciężyły drużyny z Luzina (dziewczyny) oraz G4 w Rumi (chłopcy). Z kolei, wśród szkół ponadgimnazjalnych w biegu na orientację najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (w obu kategoriach).

Bieg na orientację - mistrzostwa

Łącznie zawodnicy z powiatu wejherowskiego zdobyli w klasyfikacji indywidualnej 6 złotych medali oraz dwa srebrne i pięć brązowych. Z kolei w klasyfikacji drużynowej dwa złote medale oraz trzy brązowe.

Organizatorem imprezy byli Szkolny Związek Sportowy oraz Gimnazjum nr 4, przy wsparciu technicznym klubu sportowego UKS Siódemka oraz pomocy Szkoły Podstawowej nr 10.

Bieg na orientację: Rumia w czołówce - czytaj też w piątkowym wydaniu "Gońca Rumskiego", 18. października.