Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co z rumskim szpitalem?

(tm)
Projekt pierwszego rumskiego szpitala został już stworzony, a Ministerstwo Infrastruktury pozytywnie zaopiniowało prośbę w sprawie tzw. odstępstwa przy budowie. Dotyczyło ono możliwej odległości budynku od drogi. Jednak, czy wszystko uda się pozytywnie sfinalizować, będzie zależeć od rumskiej Rady Miejskiej.

W NZOZ 1 w Rumi odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył główny projektant budowlany, a także projektanci branżowi, którzy zajmują się m.in. elektrycznością i siecią wodno-kanalizacyjną oraz sprawami sanitarnymi i bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Podczas tego zebrania okazało się, że w miejscu, w którym lecznica ma powstać, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na budowę budynków do 12 metrów wysokości.

- Żeby zrealizować planowaną koncepcję potrzebne jest 20 metrów wysokości - mówi Grzegorz Szalewski, inwestor i jednocześnie właściciel NZOZ nr 1. W poniedziałek zwrócił się więc z prośbą o wprowadzenie zmian do miejscowego planu, który dotyczy fragmentu ulic Pułaskiego i Miłosza.

Przeczytaj także: W Janowie ktoś podrzucił pocisk moździerzowy

- Jeśli burmistrz rozpocznie procedurę, to wniosek przechodząc przez poszczególne szczeble trafi prawdopodobnie także do nas - informuje Henryk Grinholc, przewodniczący komisji polityki gospodarczej i rozwoju przestrzennego i dodaje, że już zdarzało się, aby mieszkańcy składali takie wnioski, ale ich rozpatrywanie jest związane m.in. z kosztami wynikającymi z wprowadzania zmian.
- Jestem gotowy partycypować w kosztach wykonania zmiany miejscowego planu zagospodarowania - odpowiada Grzegorz Szalewski.
- Takie podejście może ułatwić sprawę - przyznaje Henryk Grinholc.

Przeczytaj także: Jest już projekt budżetu Rumi na 2012 rok

Jeśli cała procedura zamknie się w kilku miesiącach, a tyle zdaniem inwestora może ona potrwać, to budowa szpitala rozpocznie się w przyszłym roku.

W lecznicy mają być trzy sale operacyjne. Żeby ułatwić zachowanie czystości, będą znajdować się na ostatniej kondygnacji. Poza tym mają tam być oddziały chirurgiczno-ortopedyczny, laryngologiczno-okulistyczny, a także urologiczny oraz diagnostyka radiologiczna.
- W przychodni zapewniamy pacjentom podstawową opiekę, a gdy leczenie powinno przejść na kolejny etap, musimy odsyłać ich do innych placówek, rozproszonych po całym województwie - dodaje Grzegorz Szalewski. - Chcę wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i zapewnić im kompleksową usługę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto