Derby MTK. Orkan Gryf. Relacja na żywo (live)

Tomasz Smuga
29 października odbędą się derby Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Lider III-ligi Orkan Rumia podejmować będzie Gryfa Orlex Wejherowo. Relację na żywo z tego spotkania można śledzić na naszym portalu. Rozpoczynamy o godzinie 13.

Pomeczowa galeria zdjęciowa

- Remis sprawiedliwy. Bardzo dobry strzał Toporkiewicza, który dał prowadzenie Gryfowi. Nam na szczęście udało się doprowadzić do remisu - powiedział Kamil Biecke.

- Mecz wyrównany, chociaż uważam, że powinniśmy dowieść prowadzenie do końca - Powiedział po meczu kapitan Gryfa Piotr Kołc

Koniec! Derby MTK kończą się remisem 1:1

Kontuzjowany Da Silva poza boiskiem. Sekundy do końca!

Doliczony czas gry już się rozpoczął. Nerwowo w końcówce spotkania

89' Faul 18 metrów od bramki Orkana. Żółta kartka dla Wasielewskiego

87' GOL!!!!!!! 1:1!! Da Silva uderzeniem z 10 metrów pakuje piłkę do siatki po akcji Włodarczewskiego

85' Zmiana w Gryfie. Kowalski za Kotwicę

84' Upmnienie dla Felisiaka za faul na Da Silvie

83' Wolny dla Gryfa po faulu na Kołcu. Bez zagrożenia

81' Gryf bardzo umiejętnie powstrzymuje próby ataków rumian

79' Włodarczewski w idealnej sytuacji, jednak zamiast strzelić gola, przewrócił się

78' Szansa Orkana, jednak pewnie łapie piłkę Ferra

75' Gryfici przejęli kontrolę nad spotkaniem. Rzut rożny dla gości. Wykonuje Gicewicz, ale bez efektów

72' Zmiany: Tatarczuk za Krzemińskiego, Roeske za Klawikowskiego

Strzelona bramka dodała gryfitom skrzydeł. Wejherowianie przejmują inicjatywę

70' Zmiana w Orkanie. Włodarczewski za Kazubowskiego

67'**GOL!!!!! 0:1! ** Kontra Gryfa i Mateusz Toporkiewicz pewnym strzałem z 15 metrów pokonuje Bieckego. To ósmy gol Toporkiewicza w tym sezonie

67' Akcja Szwedy i rzut rożny. Bez zagrożenia

ZARAZ PO MECZU ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DERBÓW

65' Znów Felisiak próbował prawą stroną, znów bez efektów

Po przerwie tempo meczu spadło

62' Felisiak zdecydował się na rajd skrzydłem, dośrodkował, ale żaden z wejherowian nie doszedł do piłki

60' Róg dla Orkana. Wybija Szweda. Gryfici pewnie wybijają piłkę z własnego pola karnego

58' Zmiana w Orkanie. Szweda za Drzymałę

Da Silva opatrywany przez lekarzy. Żółta kartka dla Kotwicy

55' Faul na Da Silvie. Nerwowo na boisku

53' Żółta kartka dla Drzymały za próbę wymuszenia karnego. W odpowiedzi strzelał Toporkiewicz i róg dla Gryfa

52' Rzut rożny dla Orkana poakcji Da Silvy

Niciński do Krzemińskiego: "Masz trzy minuty albo zmiana!". Rzut wolny dla Gryfa pod bramką Orkana

48' Z kąta uderzał niezbyt mocno Drzymała, Mimo to Ferra nie utrzymał piłki w rękach

Trener Niciński krzyczy z ławki "Obudź się Krzemo, proszę Cię"

46' Sędzia rozpoczął drugą połowę

Zmiana również w Gryfie. Krzysztof Wicki wejdzie za Macieja Szymańskiego.
Wicki już po raz 9 na murawę boiska wszedł z ławki w tym sezonie

Bartłomiej Kowalczyk zmieni kontuzjowanego Dirdę

Kibice Gryfa odpalili żółto-czarne race

Piłkarze wracają na murawę, za chwilę początek drugiej połowy

- Gryf nie gra nic specjalnego - stwierdził schodząc do szatni Rafał Siemaszko, napastnik Orkana.

- Trudny mecz, ale myślę, że w drugiej połowie przełamiemy Orkana - twierdzi Jarosław Felisiak z Gryfa.

- Myślę, że po pierwszej połowie oba zespoły są zadowolone, gdyż wciąż mają szansę na zwycięstwo. W pierwszych 45 minutach nie miałem zbyt wiele pracy. Obroniłem praktycznie jeden groźny strzał - podsumowuje pierwszą część meczu Kamil Biecke.

W drugiej połowie nie zobaczymy Pawła Dirdy. Środkowy obrońca doznał kontuzji rzepki.

Sędzia odgwizdał koniec pierwszej części spotkania. Wynik do przerwy 0:0

Gryfici między sobą wymieniają podania. Gra toczy się w środku pola.

Rozpoczął się doliczony czas gry.

Dirda na noszach opuszcza murawę boiska.

To już trzecia żółtka kartka Kołca w tym sezonie. Kolejna będzie oznaczać pauzę w następnym spotkaniu.

Żółtą kartka za ten faul ukarany został Piotr Kołc, kapitan wejherowian

41' Brutalnie faulowany Dirda. Potrzebna pomoc lekarska

39' Gryfici spokojnie przygotowują akcję. Zagranie na skrzydło do Krzemińskiego, a ten stracił piłkę.

36' Aut dla gryfitów. Ponownie piłka w rękach Biecke. Jak na razie golkiper Orkana nie musiał wykazać się większymi umiejętnościami

33' Siemaszko próbował przedrzeć się z piłką przez trzech zawodników Gryfa. Został powstrzymany przed polem karnym

32' Dośrodkowanie jednego z piłkarzy Orkana nie wykorzystuje Kazubowski

Na razie mecz wyrównany. Gryfici próbują prowadzić grę. Ale to Orkan ma więcej sytuacji.

29' Piłka poleciała obok bramki golkipera gryfitów po strzale Siemaszki

27' Nie udany drybling Gicewicza

24' Przed kapitalną szansą stanął Kazubowski. Ferra wyjaśnił sytuację

23' Toporkiewicz odpycha Dirdę. Piłkę ustawia Biecke i zagrywa do przodu

21' Gicewicz faulowany. Z rzutu wolnego po ziemi w kierunku bliższego słupka uderza Toporkiewicz. Piłkę łapie Biecke

19' Politowski zagrywa długą piłkę do Toporkiewicza. Dirda przechwytuje futbolówkę

Rozgrzewkę zaczął Bartosz Kowalczyk, bo z kontuzją gra Klawikowski.

Paweł Dirda upomniany przez sędziego

16' Faul rumian w środku pola. Rzut wolny dla Gryfa. Faulowany Toporkiewicz. Potrzebna pomoc lekarska

14' Rumianie nadal w posiadaniu piłki.

13' Gryf za bardzo się cofnął. Kolejna akcja Orkana. Bliski szczęścia był Kazubowski. Od bramki Ferra.

11' Siemaszko szarżował w polu karnym żółto-czarnych. Piłka w rękach Ferry

9' Da Silva zmylił defensora gryfitów i oddał niegroźny strzał w kierunku bramki wejherowian.

6' Gicewicz nie zdążył do podania Kołca.

5' Błąd defensywy gości próbował wykorzystać Siemaszko. Piłka poleciała obok bramki.

5' Rzut wolny dla Orkana. Ferra łapie

4' Groźne wyglądało pod bramką Gryfa. Sytuację wyjaśnia Kostuch

3' Aut dla drużyny gości. Pierwsza sytuacja dla gości. Obok bramki uderzał Piotr Kołc.

1' Wesserling wyrzuca piłkę z autu. Piłka ponownie wylądowała za linią boczna boiska.

1' Gryf rozpoczął spotkanie.

Stadion kibicami został wypełniony po ostatnie brzegi. Po szalikach można stwierdzić, że więcej przyszło fanów żółto-czarnych.

Sędzia Główny Marcin Mikołajczak wyprowadza obie jedenastki na murawę boiska.

- Gramy o trzy punkty. Nie ma innej możliwości. Na pewno zagramy twardo w obronie - mówi Karol Wasielewski, obrońca Orkana.

Obie ekipy poszły już do szatni.

Pod eskortą policji na stadion wchodzą kibice wejherowskiego klubu.

O tej samej godzinie, o której rozpocznie się spotkanie, Michał Smarzyński, kapitan Orkana, przechodzić będzie rekonstrukcję zerwanych więzadeł krzyżowych.

Gryf rozpoczął rozgrzewkę.

- Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. A o wyniku meczu zadecyduje dyspozycja dnia - mówi Wiesław Renusz, dyrektor do spraw sportowych Gryfa.

Drużyna gospodarzy wybiegła na rozgrzewkę.

Dla Adama Dudy jest to powrót do Rumi. Przez wiele lat reprezentował barwy Orkana. Dzisiaj usiądzie jednak na ławce. A między słupkami bramki Gryfa stanie Wiesław Ferra, również były bramkarz Orkana.

Jedenastka Gryfa w derbowym meczu: Ferra - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Politowski - Szymański, Kołc - Krzemiński, Kotwica, Gicewicz - Toporkiewicz

Trener Grzegorz Niciński na ławce posadził:
Duda, Szudrowicz, Kowalski, Wicki, Sobczyński, Oleszczuk, Tatarczuk

- Z jednej strony obawiam się tego meczu, ale z drugiej mam też przeczucie, że mój zespół rozegra dobre spotkanie i wygra. To może być mecz Siemaszki - mówi Szymon Hartman, szkoleniowiec Orkana Rumia.

Orkan zagra dzisiaj w następującym składzie: Biecke - Pionk, Wasielewski, Dirda, Wesserling - Drzymała, Prinz, Klawikowski, Da Silva - Siemaszko - Kazubowski