Dwa gole Rafała Siemaszki i wygrana Wikędu Luzino. Na "tarczy" Orkan Rumia i Stolem Gniewino

Tomasz Smuga
Szósty mecz z rzędu bez porażki zanotowali podopieczni trenera Macieja Plińskiego. W 14. kolejce IV ligi Wikęd Luzino i siebie pokonał Czarnych Pruszcz Gdański 4:1. Dwa gole dla luzinian strzelił Rafał Siemaszko. Powodów do radości nie mieli gracze Orkana Rumia, którzy przegrali dziewiąty mecz. Również murawę na przysłowiowe "tarczy" w spotkaniu III ligi opuszczali zawodnicy Stolema Gniewino.

Były napastnik m.in. Arki Gdynia wynik w meczu Wikędu Luzino z Czarnymi Pruszcza Gdański otworzył już w 2. minucie. 8. minut później po bramce Krystiana Opłatkowskiego zespół z Luzina prowadził już 2:0. Potem w 21. min. kontaktowego gola udało się zdobyć przyjezdnym (na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski), ale gospodarze tego dnia na więcej nie pozwolili już gościom. Jeszcze w pierwszej połowie na 3:1 podwyższył Rafał Siemaszko, a po zmianie stron w 57. min. wynik spotkania na 4:1 ustalił Franciszek Barzowski.

Wikęd dzięki tej wygranej awansował na 12. miejsce w tabeli (18. punktów). Wyprzedził m.in. Gryfa Wejherowo, który w minionej kolejce pauzował. W ogonie tabeli IV ligi znajduje się za to Orkan Rumia. Podopieczni trenera Jarosława Formeli zanotowali dziewiątą porażkę w sezonie. Tym razem Orkan musiał uznać wyższość Pogoni Lębork 0:3.

- Momentami gra była wyrównana, ale były też momenty gdy Pogoń przeważała, a przede wszystkim wykorzystywała stwarzana przez sobie sytuacje. Gdyby udało nam się coś strzelić to pewnie ten mecz wyglądałby inaczej. Każda strzelona kolejna bramka napędza siły i inaczej to wszystko wygląda. Doceniam ładny strzał na koniec z rzutu wolnego młodego zawodnika Pogoni, rzadko się ogląda takie bramki - powiedział po meczu dla mediów społecznościowych lęborskiej Pogoni trener rumskiego klubu.

Wikęd Luzino - Czarny Pruszcz Gdański 4:1 (3:1)
Bramki:
1:0 Rafał Siemaszko (2), 2:0 Krystian Opłatkowski (2:0), 2:1 Maciej Jankowski (21), 3:1 Rafał Siemaszko (33), 4:1 Franciszek Barzowski (57)
Wikęd: Barczak - Gawron, Opłatkowski (71 Borski), Mienik (60 Formela), Dąbrowski, Damps (61 Murakowski), Regulski, Zaworski (79 S. Sell), Kostuch, Barzowski, Siemaszko (84 M. Sell)

90minut.pl

III liga

W 16. kolejce III ligi Stolem Gniewino o punkty przed własną publicznością walczył z Olimpią Grudziądz. Przypomnijmy, że zespołu już nie prowadzi Arkadiusz Gaffka, który złożył rezygnację. Obowiązki pierwszej trenera przejął dotychczasowy asystent Marek Świtała. Klub poinformował, że Arkadiusz Gaffka złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera III ligowego zespołu Stolema. Olimpia wygrała ten mecz 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Patryk Leszczyński (58) i Jakub Bojas (79).

- Stolem przegrał z liderem, ale zaprezentował się z dobrej strony. Zawodnicy zagrali ambitnie, z determinacją. Rywal był lepszy, ale nie zdobył łatwych punktów. Brawo za postawę i walkę do końca - napisał w mediach społecznościowych Stolema Tomasz Dołotko, dyrektor ds. sportowych.

Gniewiński zespół z 19. punktami jest na 11. miejscu.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: