Ekstraklasa: Arka przegrywa w Krakowie z Wisłą

Redakcja MM
Redakcja MM
1:0 pokonała Wisła Kraków drużynę Arki Gdynia w pierwszej kolejce Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył Patryk Małecki.

Bramki:
Żółte kartki: Budziński (52'), Bruma (54'), Ivanovski (76')

90+4 Koniec meczu.
90'+3
Tymczasem kontratakuje Wisła. Strzelał Małecki, ale piłkę wybronił bramkarz.
90'+2 Gdynianie przenieśli niemal wszystkie siły na połowę rywala, ale ich ataki są bezskuteczne.
90' Sędzia dolicza 4 minuty gry.
87' Arka znowu blisko zdobycia gola, ale Ivanovski pół metra od bramki.
86' Cikos bardzo niecelnie.
75' Brudziński ostro atakuje Boguskiego, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie kartki.
70' Małecki ponownie z ostrego kąta, ale piłkę wybija Bruma.
67' Małecki próbował pokonać Witkowskiego, ale jego strzał okazał sie niecelny.
62' Ivanovski wchodzi jak burza i od razu jest bliski zdobycia gola. Piłkę z trudem broni Pawełek.
60' Glavina strzelał, ale piłka odbiła się od obrońcy Wisły i poszybowała nad poprzeczkę.
57' Sobolewski za lekko w środek bramki, piłkę pewnie łapie Witkowski.
55' Burkhardt niecelnie z 20 metrów.
54' Dwa faule na Diazie w ciągu 2 minut. Bruma i Brudziński ukarani żółtymi kartkami.
47' Arka przed wielką szansą na wyrównanie. Bruma sam na sam z Pawełkiem, ale oddał strzał wprost w bramkarza.
46' Początek drugiej połowy.

45'
Koniec pierwszej połowy.
44' Zawistowski strzelał groźnie na bramkę Pawełka, ale ten broni.
40' Witkowski ma pełne ręce roboty. Tym razem strzelał Rado, ale bramkarz Arki wybił piłkę.
37' Mogło być 2:0 dla Wisły, ale sędzia dopatrzył się faulu na Witkowskim.
30' Arka próbuje akcji ofensywnych, ale jak na razie bez rezultatu.
27' Brożek dostaje piłkę od Sobolewskiego i wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale lepszy okazuje się Witkowski.
25' Gol dla Wisły! Bramkę strzela Małecki, który wykorzystuje niepewne wybicie Witkowskiego.
20' Kontratak Wisły. Strzelał silnie Sobolewski, ale Witkowski wyłapał.
18' Szansa dla Arki. Burkhardt dośrodkowywał w pole karne Wisły, ale Szmatiuk marnuje piłkę.
12' Rożny dla Arki. Burkhardt jednak niecelnie.
10' Diaz z białym opatrunkiem na twarzy kontynuje grę.
8' Diaz i Bruma zderzyli się groźnie. Wisła przez chwilę gra w "10".
6' Pierwszy strzał Arki, jednak Glavina niecelnie.
4' Małecki ładnie lewą stroną, ale nie utrzymał piłki.
2' Pawełek piąskuje po rzucie rożnym.
1' Glavina wywalczył wyrzut z autu.
0' Początek meczu o godz. 19.15.

Sędzia: Robert Małek

Wisła Kraków: Pawełek, Czikosz, Kowalski , Bunoza, Diaz, Kirm (Wilk 80'), Sobolewski , Piotr Brożek, Rado, Małecki,Paweł Brożek (Żurawski 63')