Gryf Wejherowo - Unia Janikowo. Gol z karnego, to było za mało na Unię. WKS przegrał 1:4

Tomasz Smuga
Nieudany powrót na ligowe boiska po przerwie zimowej zanotowali piłkarze WKS Gryfa Wejherowo. W 18. kolejce III ligi grupy II żółto-czarni przegrali na Wzgórzu Wolności z Unią Janikowo 1:4.

Aż sześciu młodzieżowców desygnował do gry w pierwszym składzie trener Gryfa Grzegorz Niciński. Kolejnych sześciu zasiadło na siedmioosobowej ławce rezerwowych. Niestety, trzeba przyznać, że młode wilki wejherowskiego zespołu nie udźwignęły ciężaru tego spotkania. W pierwszej połowie gryfici nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Unii Janikowo. Czego nie można powiedzieć o rywalach żółto-czarnych. Wprawdzie przy niektórych strzałach bramkarz WKS-u Wiesław Ferra potrafił skutecznie interweniować, to jednak w 36. minucie był już bezsilny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola uderzeniem głową zdobył Adam Konieczny. Prowadzeniem 1:0 dla Unii zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie meczu gryfici zagrali bardziej odważnie, ale ich gra miała wiele do życzenia. Za to po raz drugi powody do radości mieli przyjezdni. W 53. min. rzut karny wykorzystał były piłkarz Gryfa Maciej Stefanowicz. 180. sekund później Przemysław Czerwiński wlał w serca wejherowian nadzieję, na korzystny wynik. Pomocnik WKS-u po zagraniu ręką polu karnym przez piłkarza Unii skutecznie egzekwował rzut karny.

Szansę na gola miał też Norbert Hołtyn, ale przestrzelił z odległości 3 metrów. Natomiast dwie kolejne bramki dołożyli goście. W 85. min. prowadzenie zespołu z Janikowa podwyższył Piotr Siekirka, a wynik spotkania w 90. min. na 4:1 ustalił Gracjan Goździk.

Wyjściowy skład Gryfa w meczu z Unią: Ferra - Blok, Lisiecki, Renusz, Baranowski, Wiśniewski, Hołtyn, Szymański, Duchowski, Koszałka, Panek