Gryf Wejherowo wygrywa 5:0 z Mieszkiem Gniezno| ZDJĘCIA

Alicja Choinka
Sobotnie spotkanie Gryfa Wejherowo z Mieszkiem Gniezno na Wzgórzu Wolności zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Wejherowianie pokonali gości 5:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu.

W sobotę, 20 marca Gryf Wejherowo podjął na swoim boisku zamykającą tabelę III ligi grupy 2 drużynę MKS Mieszko Gniezno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali gości 5:0. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisowym wynikiem 0:0. Wszystkie bramki na konto gości padły po przerwie.

To był ciężki, kontaktowy mecz. Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji – bronimy się przed spadkiem. W tej lidze ciężko o punkty. Graliśmy z ostatnią drużyną, która nam się postawiła. Mieliśmy plan na ten mecz, wiedzieliśmy, że musimy skruszyć ten beton. Udało nam się wygrać 5:0. Do przerwy był wynik remisowy, potem padały bramki

- mówi Grzegorz Niciński, Trener Gryfa Wejherowo.

Przed nami ostatnia kolejka z Jarotą Jarocin, potem dzielimy naszą grupę na dwie, 8 i 14 zespołów. My gramy o utrzymanie, 13 meczów o życie i każdy będzie tak wyglądał. Dużo zdrowia zostawiliśmy, to trzeba przyznać, ale na pewno tanio skóry nie sprzedamy

- dodaje.

Gryf: Ferra - Szymański (55' Formella), Baranowski (70' Urbański), Kankowski (77' Koszałka), Panek, Lisiecki, Wiśniewski (46' Hołtyn), Czerwiński, Talaśka, Duchowski (80' Sroka), Blok

Mieszko: Benedykciński - Klimacki, Urbaniak, Bogajewski (87' Zioła), Brylewski (80' Walerjańczyk), Hoffmann (70' Karski), Matuszak, Strosin, Pawlak, Piskuła (70' Szociński), Pepliński

Bramki: Duchowski (66', 69'), Czerwiński (79'), Urbański (85'), Rober Pepliński (samobójcza, 71')

Spotkanie gryfa Wejherowo z Jarotą Jarocin, w ramach 21. kolejki III ligii odbędzie się w sobotę, 27 marca.