Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc z medalami!

[email protected]
Za nami Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Toruniu od 22 do 28 marca. Rumię reprezentowali Grzegorz Grinholc (zawodnik RKS Rumia, nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Rumi) oraz jego żona Iwona Grinholc.

Grzegorz Grinholc startując w kategorii M 35 dwukrotnie indywidualnie wywalczył Wicemistrzostwo Europy chodzie sportowym na dystansie 3000 m z wynikiem 13:24,44 i na 5 km w czasie 22:42,00 oraz został Drużynowym Mistrzem Europy wspólnie z Bogusławem Barbużyńskim i Adamem Ślezioną.

Iwona Grinholc zakończyła rywalizację z takim samym dorobkiem medalowym. Indywidualnie startując w kategorii W 35 wywalczyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym na dystansach: 3000 m z wynikiem 17:10,26 (Halowy Rekord Polski W35) oraz na 5 km z rezultatem 29:28,20, a także wspólnie z Katarzyną Ślezioną oraz Alicją Lisowską wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Europy.