I LO w Rumi: Wygrana w konkursie "Przystanek Bruksela"

Mat. org., opr. TM
W ZSP nr 4 w Wejherowie odbyła się III edycja konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej "Przystanek Bruksela". Konkurs wygrała uczennica I LO w Rumi Aleksandra Kurecka.

Zobacz też: I LO w Rumi... bliżej świata

I LO w Rumi: Wygrana w konkursie "Przystanek Bruksela"

W ZSP nr 4 w Wejherowie odbyła się III edycja konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Bruksela”. Organizatorem konkursu było Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Kozłowskiego. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. I LO w Rumi reprezentowali uczniowie z klasy IIIa: Klaudia Becker, Aleksandra Kurecka i Łukasz Włodarczak. Opiekunem grupy była Grażyna Górak, nauczyciel historii.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań zamkniętych, dotyczących genezy UE, unijnych programów kulturalnych, edukacyjnych, młodzieżowych i instytucji Unii Europejskiej. Test zawierał również jedno pytanie otwarte, na które należało udzielić dłuższej odpowiedzi.

Konkurs wygrała uczennica I LO w Rumi Aleksandra Kurecka. Drugie miejsce zajęła również uczennica z Rumi Klaudia Becker, która do zwyciężczyni przegrała tylko jednym punktem. W nagrodę Aleksandra Kurecka została zaproszona przez Jana Kozłowskiego, posła do Europarlamentu, do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Organizator zapewnia bezpłatny przejazd do Brukseli oraz powrót do kraju, wyżywienie na miejscu, zakwaterowanie, oraz wszelkie koszty związane z atrakcjami zawartymi w programie.

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Dodaj ogłoszenie