IV liga. W meczu na szczycie w Nowym Stawie podział punktów [ZDJĘCIA]

Radosław Konczyński
Grom Nowy Staw po 28 dniach wrócił na swoje boisko (wcześniej trzykrotnie grał na wyjeździe i w międzyczasie pauzował). Wicelider tabeli, podejmując w sobotę lidera Gryfa Słupsk, zremisował z nim 1:1 (0:1).

Pokonując Gryfa, nowostawianie zbliżyliby się do lidera ze Słupska na dwa punkty, a mają od niego o jedno spotkanie rozegrany mniej. Zgodnie z przewidywaniami, kibice oglądali mecz walki. Widać to po żółtych kartkach, a fakt, że otrzymali je tylko goście (aż pięć), pokazuje, że przede wszystkim przyjechali do Nowego Stawu, by nie przegrać. Po pierwszej połowie byli nawet bliżsi zwycięstwa. Miejscowi dostali gola "do szatni". Po rzucie rożnym w 45 minucie Michał Szałek pokonał Sebastiana Wojtowicza.

Nowostawianie po przerwie dążyli do wyrównania i udało się to w 66 minucie. Jeden punkt gospodarzom zapewnił Krzysztof Błażek.

Grom: Wojtowicz – Górka, Błażek, Wiśniewski, Gwóźdź – Mońka (56 Świątek), Piotrowski, R. Zieliński (56 Gruszewski), Daukszys, Wesołowski – Grabowski.

Gryf: Dybowski - Szałek, Piechowski, Felisiak, Amoah, Wandzio (86 Kopciński), Piekarski, Tofil (61 Więckowski), O. Zieliński (86 Bednarczyk), Słowiński (75 Mikołajczyk), Stasiak.

Po meczu na szczycie drużyna z Nowego Stawu ma 24 punkty. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk.