Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jakie kwiaty posadzić w sierpniu na balkonie? Wybierz te gatunki i ciesz się ukwieconym balkonem do końca jesieni

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
W sierpniu na balkonach warto sadzić kwiaty, które będą kwitły aż do późnej jesieni.
W sierpniu na balkonach warto sadzić kwiaty, które będą kwitły aż do późnej jesieni. Katarzyna Laszczak
W sierpniu często okazuje się, że na balkonie trzeba dosadzić jakieś kwiaty. W tym miesiącu wybór roślin jest wprawdzie nieco ograniczony, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych możliwości. Jeśli kwiaty na twoim balkonie przestały wyglądać dobrze albo dopiero teraz masz czas, żeby go ukwiecić, sprawdź, jakie kwiaty posadzić w sierpniu.

Spis treści

Czy w sierpniu warto sadzić kwiaty na balkonie?

W sierpniu często okazuje się, że kwiaty na naszym balkonie nie wyglądają tak dobrze, jak powinny. Czasem zdarza się, że nie wytrzymały upałów, dużym wyzwaniem dla nich mógł też być nasz urlop i zamiast doniczek pełnych kwiatów, mamy suche badylki. Bywa też, że dopiero w sierpniu mamy wolne i czas na posadzenie kwiatów na balkonie. Nie myślmy, że sierpień to „prawie koniec lata” i nie warto już nic sadzić. Lato kończy się dopiero pod koniec września, a pogodne i ciepłe bywają też jesienne miesiące. Kwiatami posadzonymi na balkonie w sierpniu będziemy się cieszyć jeszcze przez kilka miesięcy i zdecydowanie warto zdecydować się na nie.

Jakie kwiaty posadzić w sierpniu na balkonie?

W sierpniu wybór kwiatów na balkon wprawdzie nie jest tak duży, jak w maju czy czerwcu, ale i tak nie pozostaniemy z pustymi doniczkami. Warto wybierać gatunki, które będą kwitły aż do przymrozków. Jeśli chcemy, by naprawdę długo kwitły, zadbajmy o regularne, ale umiarkowane podlewanie (tak, żeby górna warstwa podłoża lekko przeschła między jednym nawodnieni a drugim), usuwajmy też przekwitłe kwiaty, bo to stymuluje wytwarzanie nowych.

Astry miniaturowe

Na balkonie świetnie sprawdzą się miniaturowe astry, które można kupić już w sierpniu. Najczęściej kwitną na fioletowo, różowo lub biało, a kwiaty tworzą, nawet gdy zaczynają się lekkie przymrozki.

Begonie stale kwitnące

Begonie stale kwitnące to nieduże rośliny, które są łatwe w uprawie i znoszą różne warunki. Najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Mają kwiaty białe, czerwone i w odcieniach różu, a liście – nie tylko zielone, ale też bordowe i brązowawe. Będą kwitły do przymrozków.

Begonie Dragon

Begonie Dragon to większe i bardziej okazałe „kuzynki” begonii stale kwitnących. Nadają się na balkony, ale warto przeznaczyć dla nich bardziej pojemną doniczkę niż typowa skrzynka. Mogą rosnąć w słońcu i cieniu. Mają piękne, przewieszające się kwiaty, mogą też mieć kolorowe liście. Kwitną do późnej jesieni, a można je także przezimować (jednak nie na balkonie, tylko w odpowiednich warunkach).

Celozje pierzaste

Celozje pierzaste mają ciekawe kwiaty, które przypominają grube, puszyste pędzle w różnych, najczęściej intensywnych kolorach. Lubią słońce i regularne podlewanie, jednak nie przepadają za moczeniem kwiatów, dlatego świetnie nadają się na balkony typu loggia, albo zadaszone.

Celozje kłosowe

Są popularne od kilku sezonów. Najczęściej mają kwiaty w ciemnoróżowym kolorze i tworzą wiele kwiatostanów na rozgałęziających się pędach. Ich liście miewają bordowe zabarwienie. Odpowiadają im warunki takie jak celozjom pierzastym.

Kolorowe chryzantemy

Kojarzą się z późną jesienią, ale w sklepach ogrodniczych można je kupić już w sierpniu. Mają kwiaty w różnych kolorach i bywają też sprzedawane w gotowych kompozycjach. Miniaturowe chryzantemy na balkonie będą kwitły przez kilka miesięcy.

Dalie doniczkowe

Dalie niekiedy kojarzą się z okazałymi, ogrodowymi kwiatami, ale mają też mnóstwo odmian miniaturowych, sprzedawanych w doniczkach i przeznaczonych do uprawy na balkonach i tarasach. Kupując je w sierpniu, wybierajmy okazy, które mają dużo pączków. Dalie wytwarzają kwiaty w przeróżnych kolorach, często są też dwubarwne, o cieniowanych lub wzorzystych płatkach.

Lobelie przylądkowe

Te rośliny wyglądają delikatnie, ale są wytrzymałe i kwitną wytrwale. Mają niebieskie, różowe, białe lub fioletowe kwiaty, a ich pędy mogą być wzniesione lub zwisające. Lubią lekki cień.

Miniaturowe rudbekie

Te letnie ogrodowe kwiaty mają miniaturowe odmiany, które doskonale nadają się na balkony. Należy do nich m.in. rudbekia owłosiona Toto Gold, która dorasta do 30 cm wys. i ma mnóstwo kwiatów w słonecznym, żółtym kolorze. Kwitnie do późnej jesieni.

Trawy ozdobne na balkon

Druga połowa lata to okres, kiedy trawy ozdobne wyglądają najładniej. Jest wiele gatunków, które świetnie nadają się na balkony. Można je łączyć z kwiatami lub sadzić samodzielnie. Warto zwrócić uwagę m.in. na nieduże rozplenice odmiany Rubrum czy inne o kolorowych liściach i ładnych kłosach.

Wrzosy na balkon

Wrzosy, to idealne rośliny na balkon, które pojawiają się w sprzedaży w sierpniu. Ich wybór jest spory, a różnią się kolorami kwiatów i zabarwieniem liści, które mogą mieć różne odcienie zieleni. Ostatnio modne i szeroko dostępne są tzw. wrzosy pączkowe – ich kwiaty nie rozwijają się, ale są bardzo trwałe.

Polecjaka Google News - RegioDom

Meble na balkon i na taras

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jakie kwiaty posadzić w sierpniu na balkonie? Wybierz te gatunki i ciesz się ukwieconym balkonem do końca jesieni - RegioDom.pl

Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto