Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Policjanci przypominają o korzystaniu z aplikacji "Kwarantanna domowa". Rekord w powiecie wejherowskim osób na kwarantannie!

Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
pixabay.com
Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Do korzystania z niej zachęcają m.in. policjanci. Dzięki tej aplikacji mundurowi mogą bardziej skupić się na innych swoich zadaniach. Szczególnie, że w powiecie wejherowskim sanepid odnotowuje rekordy osób przebywających na kwarantannie.

- Każda osoba, która ma obowiązkową kwarantannę, musi pamiętać o jeszcze jednym ustawowym obowiązku, o korzystaniu z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Ta aplikacja nie tylko pomaga osobom na kwarantannie, ale także dzięki niej, inne osoby potrzebujące pilnej pomocy policji, otrzymają ją szybciej. Kontrole kwarantanny przez policjantów wiążą się z wielokrotnymi wyjazdami do różnych oddalonych miejsc w powiecie, więc jeśli ktoś potrzebuje pilnej pomocy policjantów, może na nich dłużej czekać - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

W przypadku osób na terenie powiatu wejherowskiego przebywających na kwarantannie, to od początku epidemii koronawirusa w Polsce Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Wejherowie odnotowała rekord. W raporcie wejherowskiego sanepidu z dnia 24 września liczba osób objętych kwarantanną (rządową i z decyzji PPIS) wynosiła łącznie 2446 osób. Najwięcej takich mieszkańców znajdowało się w gminie Wejherowo - 744 osoby. Na kolejnych miejscach znaleźli się Rumia (582), Wejherowo (361), gmina Luzino (246), Reda (212), gmina Linia (121), gmina Szemud (107), gmina Gniewino 32) oraz gmina Choczewo (18). Co ciekawe, dodajmy, że jeszcze dwa dni wcześnie, 22 września, sanepid podał informację o 1049 osobach przebywających na kwarantannie.

A w związku przybywanie osób poddawanych obowiązkowej kwarantannie, zwiększa się wtedy także liczba policyjnych kontroli kwarantanny. Dlatego mundurowi apelują o korzystanie z aplikacji, która ma również inne zalety.

- Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się też z pracownikiem socjalnym. Użytkownicy apki mają też szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji i przygotowanej specjalnie dla nich infolinii. Aplikacja jest także wyposażona w moduł samokontroli stanu zdrowia - informują policjanci.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię: 22 165 57 44.

Jak aktywować aplikację?
Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Oświadczenie
Oświadczenie składa się na policji lub do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego właściwego dla miejsca odbywania kwarantanny. Oświadczenie może być złożone za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto