Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Żywność dla rumian będzie wydawana bezpiecznie

Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
Trwa realizacja projektu pomocowego dla mieszkańców w Rumi, ale co w sytuacji zagrożenia koronawirusem? Zapytaliśmy o to głównego organizatora przedsięwzięcia Bogdana Formellę.

- Zaplanowane przez nas wydawanie produktów żywnościowych odbywa się zgodnie z planem, ale zwracamy szczególną uwagę na kilka spraw - odpowiada Bogdan Formella, szef stowarzyszenia Nasza Rumia.

Dla osób, które do tej pory nie mogły odebrać produktów, wyznaczony został dodatkowy dzień. W piątek, 20 marca od godziny 10 do 17. Drugi, regularny termin – czwartek i piątek, 26 i 27 marca – utrzymany jest zgodnie z planem. W obu przypadkach osoby potrzebujące mogą zgłaszać w godzinach od godziny 10 do 17 do biura ośrodka „Centrum Przygody”, który znajduje się przy ul. Włókienniczej na Zagórzu.

Osoby starsze mogą wypisać upoważnienia do odbioru żywności. - Każde takie upoważnienie będzie uznane - informuje Nasza Rumia.

- Prosimy osoby, które przyjdą o nietworzenie kolejek i zachowanie pomiędzy sobą odstępu półtora meta. Jeśli nie damy rady wydać żywności w standardowych godzinach, a więc między 10 a 17, zostaniemy na miejscu dłużej. Przypominam także o tym, aby przed wyjściem z domu po żywność umyć ręce - mówi Bogdan Formella.

W przypadku osób przebywających na kwarantannie istnieje możliwość dostarczenia towaru. Należy zgłosić się bezpośrednio do MOPS w Rumi. Pracownik socjalny telefonicznie zakwalifikuje taką osobę wypełniając odpowiedni dokument, następnie zgłosi ten fakt do Banku Żywności, skąd produkty będą dowiezione do domu.

Dodajmy, że program, z którego mogą korzystać mieszkańcy Rumi, realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków unijnych, dofinansowania z budżetu Rumi oraz środków Ośrodka Harcerskiego Centrum Przygody ZHP. Łączna wartość projektu to prawie 1 milion złotych.

- Pomoc jest przekazywana osobom najbardziej potrzebującym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a więc takim, których dochód miesięczny nie przekracza 1402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej lub 1056 złotych na osobę w przypadku rodzin - czytamy w materiałach informacyjnych programu “Pomoc żywnościowa 2014-2020”.

- Nasze przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez zaangażowania szerokiego środowiska wolontariuszy. Ten sukces ma wielu „ojców” i wszystkim składamy serdeczne podziękowania - zaznacza Bogdan Formella.

To nie wszystko – w związku z koronawirusem w Rumi uruchomione zostało również pogotowie harcerskie.

- Ma ono pomóc w działalności, którą prowadzimy czyli dostarczaniu ludziom obiadów oraz leków do domów, a także przygotowywaniu i wydawaniu żywności osobom potrzebującym – mówi Bogdan Formella. - Dobrowolny udział w pogotowiu mogą brać udział pełnoletni wędrownicy i instruktorzy harcerscy. Obecnie mierzymy się również z trzecim zadaniem, a więc dostarczaniem żywności osobom będącym na kwarantannie. To informacja z ostatniej chwili, więc jesteśmy jeszcze w trakcie uzgadniania szczegółów. Sytuacja jest dynamiczna, więc pole służby może ulec zmianie.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto