Kto może skorzystać z magazynu samoobsługowego?

Materiał informacyjny Lessmess Storage
O self storage w Polsce mówi się coraz chętniej – choć rozwiązanie to funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych już od kilkudziesięciu lat, to stosunkowo niedawno dotarło również do Europy. W związku z tym coraz częściej pojawiają się pytania, na czym konkretnie polega wynajem magazynu samoobsługowego i czy każdy może zdecydować się na taki sposób przechowywania. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tej kwestii przed podjęciem decyzji o ewentualnym wynajmowaniu powierzchni magazynowej.

Self Storage – dla klientów indywidualnych i biznesowych

Nie ma właściwie ograniczeń dotyczących magazynów samoobsługowych – każdy może zdecydować się na takie rozwiązanie, zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna. Przechowalnie na wynajem są w Polsce dostępne m.in. za pośrednictwem Less Mess Storage. Mamy tu do dyspozycji pomieszczenia o różnorodnych rozmiarach. Dla przykładu, jeśli musimy przechować masywne, obszerne meble, to zdecydowanie przyda się magazyn o metrażu 15,5 m² lub większy. Jeśli natomiast do przechowania mamy zaledwie pojedyncze kartony wypełnione chociażby dokumentami związanymi z naszą pracą, to schowek o wielkości 1 m² doskonale się sprawdzi.

W jaki sposób można wynająć magazyn?

Wystarczy po prostu podpisać umowę najmu. Określa się w niej, na jak długi czas będziemy potrzebować magazynu. Wówczas, wspólnie z pracownikiem Less Mess Storage, ustalamy również, jaki rozmiar powinno mieć pomieszczenie. Po podpisaniu umowy posługujemy się indywidualnym kodem dostępu do przechowalni oraz własną kłódką, co ma stanowić gwarancję, że nikt poza nami nie ma dostępu do środka.

Self Storage w Trójmieście. Gdzie znajdziemy magazyny samoobsługowe?

Obiekty Less Mess Storage są rozmieszczone w różnych częściach Polski, dzięki czemu, bez względu na miejsce zamieszkania, usługa self storage znajduje się w naszym zasięgu. Znajdziemy je m.in. w Krakowie, w Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Również mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą z łatwością skorzystać z magazynów – Less Mess Storage znajdziemy w Rumii (ul. Sobieskiego 115) oraz w Kowalach (ul. Energetyczna 13): https://www.lessmess.storage/self-storage-trojmiasto/.

Na co można przeznaczyć magazyn samoobsługowy?

Powierzchnie magazynowe na wynajem mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Właśnie to sprawia, że self storage to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może sprawdzić się chociażby w takich sytuacjach, jak:

  • remont – kompleksowe odnawianie domu lub mieszkania to z reguły poważna inwestycja, która wymaga odpowiedniej organizacji. Zamiast martwić się o to, jak ochronić meble na czas malowania, można po prostu przewieźć je do magazynu, by tam zaczekały na to, aż wszystkie prace w pomieszczeniach zostaną zakończone;
  • przeprowadzka – zdarza się, że nasze nowe lokum nie jest jeszcze gotowe, a musimy już opuścić dotychczasowe. O ile tymczasowy nocleg z łatwością znajdziemy u kogoś z rodziny lub znajomych, o tyle zwykle nie wiadomo, co w tym czasie zrobić z całym swoim dobytkiem. Żeby przeprowadzka przebiegała sprawnie, możemy wszystkie rzeczy umieścić właśnie w wynajętej w Less Mess Storage przechowalni;
  • działalność gospodarcza – ze względu na oszczędności coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na to, by nie wynajmować osobnego lokalu dla firmy. Może to jednak sprawiać pewne problemy, ponieważ trudno prowadzić biuro we własnym domu, szczególnie gdy prowadzimy sklep internetowy i musimy mieć miejsce na towar, którym handlujemy. To właśnie w magazynie możemy przygotowywać paczki dla naszych klientów;
  • brak miejsca w mieszkaniu – w ciągu całego swojego życia gromadzimy bardzo wiele przedmiotów. Dotyczy to zarówno ubrań i sprzętu elektronicznego, jak i chociażby dekoracji sezonowych. Zamiast trzymać takie rzeczy na balkonie bądź w piwnicy, czyli w miejscach, gdzie grozi im zniszczenie lub kradzież, mogą bezpiecznie być przechowywane w dowolnym magazynie samoobsługowym. Takie rozwiązanie może być szczególnie przydatne dla studentów, którzy wynajmując pokój w akademiku lub kawalerkę w centrum miasta, nie mają wystarczająco dużej przestrzeni na wszystko, co najpotrzebniejsze.

Materiał oryginalny: Kto może skorzystać z magazynu samoobsługowego? - Pomorskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie