MAL WOPR z workiem medali na zawodach ogólnopolskich w Mławie. Klub wysoko w klasyfikacji medalowej

Radosław Konczyński
14 medali przywieźli reprezentanci MAL WOPR z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Mława 2024. Sześcioosobowa ekipa dzięki temu zajęła 9 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Medale Sekcji Pływackiej MAL WOPR na zawodach w Mławie

Zawody w Mławie odbyły się w miniony weekend (13-14 kwietnia) i zgromadziły na starcie blisko 550 zawodników z 36 klubów. W klasyfikacji generalnej pływaków 15-letnich i starszych triumfował 16-letni Dawid Patoka, który zdobył 5 medali i ustanowił 5 rekordów życiowych. Złote medale wywalczył na 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym, a w pozostałych trzech startach był drugi.
Drugiego zawodnika w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 28 pkt, a był nim również reprezentant MAL WOPR - Sławomir Szpaczyński, który zanotował jeden z najlepszych startów ze wszystkich swoich zawodów.

- Nasz pływak nie tylko zaliczył 5 „życiówek”, zdobył do tego trzy medale złote, jeden srebrny, ale także uzyskał najwyższy wynik punktowy FINA spośród malborskich zawodników. Aż 484 pkt przyniósł mu wynik 57,10 na 100 m stylem dowolnym. Na uwagę na pewno zasługuje także jego wynik na dystansie o połowę krótszym, na którym po raz pierwszy zszedł poniżej 26 sekund, uzyskując czas 25,98 s i mógł cieszyć się ze złotego medalu – relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Potrójnym medalistą w Mławie był osiemnastoletni Kamil Czarnota, który był najlepszy na 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m st. grzbietowym, a na 100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal, plasując się za Dawidem Patoką i Sławomirem Szpaczyńskim.

Całe podium dla MAL WOPR było niezapomniany obrazkiem – cieszy się Iwona Ciecholewska.

A trzeba jeszcze dodać, że tuż za podium, na 4 miejscu w konkurencji 100 m stylem zmiennym znalazł się kolejny zawodnik malborskiego klubu, siedemnastoletni Kacper Stambłowski.

Ostatnie dwa medale do dorobku klubowego dołożyła siedemnastoletnia Agata Kupińska w stylu grzbietowym. Na 100 m była druga, a na 200 m trzecia, ustanawiając dwa rekordy życiowe. Z kolei szesnastoletnia Anna Czerwińska była dwukrotnie piąta, ale na osłodę ma rekordy życiowe. Sekcja Pływacka MAL WOPR uplasowała się na doskonałym 9 miejscu w klasyfikacji medalowej w gronie 31 klubów zdobywających medale.

- Minione zawody zapisały się w historii klubu bardzo wyraźnymi czcionkami. Doskonałe rekordy życiowe, pokaźna liczba medali oraz świetna atmosfera na długo pozostanie w pamięci zawodników. Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników za fantastyczną opiekę, bez nich byłoby bardzo trudno osiągać takie sukcesy. Za wieloletnie wsparcie dziękujemy Dorocie Patoka i Sylwianie Szpaczyńskiej – podkreśla Iwona Ciecholewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!