MEMY po meczu Polska - Czarnogóra. Mamy to! Jedziemy na MŚ 2018 w Rosji

zal
MEMY po meczu Polska - Czarnogóra. Mamy to! Polska wygrywa u siebie na Stadionie Narodowym w Warszawie z Czarnogórą i awansuje z pierwszego miejsca na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 w Rosji. Zobacz jak zareagowali na zwycięstwo biało-czerwonych internauci. Zobacz najlepsze MEMY po meczu...

MEMY po meczu Polska - Czarnogóra. Mamy awans! Jedziemy na MŚ 2018 w Rosji

Reprezentacja Polski po 12 latach przerwy awansowała na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Drużyna Adama Nawałki zapewniła sobie grę na mundialu dzięki wygranej 4:2 z Czarnogórą. Polacy do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego. Gorąco zrobiło się w ostatnim kwadransie, gdy goście zdołali wyrównać dzięki trafieniom Mugosy i Tomasevicia. Zwycięstwo i awans zapewniły jednak bramki Roberta Lewandowskiego i samobójcza Filipa Stojkovicia po dwóch fatalnych błędach czarnogórskiej obrony.

Nie byliśmy w RPA, ani Brazylii, ale będziemy w Rosji! Reprezentacja Polski po raz ósmy w historii awansowała na mistrzostwa świata. W ostatnim meczu eliminacyjnym przebyła niesamowitą drogę; do nieba, przez piekło i z powrotem do raju! Po szybkich dwóch golach pozwoliła Czarnogórze doprowadzić do wyrównania.

W końcówce sprawy w swoje ręce wziął jednak kapitan. Robert Lewandowski strzelił 51. bramkę dla kadry i 16. w tych eliminacjach. Wygraliśmy 4:2 i zdobyliśmy tym samym bilety do Rosji! Z trybun Stadionu Narodowego drużynę oklaskiwało 57 538 widzów – to rekord na stadionie w Warszawie.

Szczęsny z Krychowiakiem... chyba to przewidzieli :)