Mistrzostwa Polski w Duathlonie Rumia 2023. Zawodnik UKS Tri-Team Rumia podwójnym mistrzem Polski! | WIDEO, ZDJĘCIA, WYNIKI

Artur Baran
Artur Baran
W zmaganiach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski
W zmaganiach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski Przemysław Świderski
Kamil Kulik z zespołu UKS Tri-Team Rumia okazał się najszybszy w wyścigu głównym w Mistrzostwach Polski Rumia Duathlon Energy 2023. Reprezentant gospodarzy wbiegł na metę z czasem 00:55:57, zdobywając tytuł mistrzowski zarówno w wyścigu głównym, jak i w kategorii wiekowej U23 mężczyzn. Drugie miejsce, ze stratą 6 sekund do zwycięzcy, zajął Kuba Gajda (MLUKS Triathlon Kolo), a trzecie - Wojciech Kopyciński. Zobacz wideorelację z wydarzenia (pod galerią zdjęć).

Mistrzostwa Polski w Duathlonie w Rumi, 23.04.2023. Zobacz WIDEO:

od 16 lat

Ponad 300 osób wzięło udział w Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint (Rumia Duathlon Energy 2023), które już po raz siódmy odbyły się w Rumi. Uczestnicy rywalizowali łącznie w czterech wyścigach.

- Organizacja tych mistrzostw to powód do dumy dla naszego miasta, że zawody tak dużej rangi mogły po raz kolejny odbyć się właśnie w Rumi - mówił Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.

Jako pierwsi na starcie pojawili się amatorzy, którzy walczyli o medale Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych, czyli Age Group. Tym razem najszybszy okazał się mieszkaniec Warszawy, Tomasz Słupik z Endless Pain (00:53:58). Drugi był Mateusz Gajewski z United Athletics (00:54:11), a podium zamknął Christopher Pietruczuk (00:55:03).

Przyjechałem tutaj na mistrzostwa walczyć o złoto. W 2020 roku wygrałem w kategorii open i teraz także udało mi się powtórzyć wynik (...) Pogoda była super. Dobrze, że nie padało, więc warunki sprzyjały dzisiaj zawodnikom - powiedział Tomasz Słupik, mistrz Polski 2023 w kat. Age Group.

Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Sandra Kopiczko z MKS Medyk Giżycko (01:01:57). Drugą lokatę zajęła Zofia Kuriata z Bullet Team (01:02:13), a na najniższym miejscu podium stanęła Agnieszka Gadomska z CTS (01:02:37).

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Duathlonie wygrał Jakub Suchan z UKS G8 Bielany Warszawa (00:30:14). Srebro zdobył Kacper Serwiński ze Swim Tri Rzeszów(00:30:21), a brąz - Jakub Maliszewski z Trójmiejskiej Akademii Triathlonu (00:30:26).

W kategorii kobiet jako pierwsza na metę wbiegła Yeva Soroka ze SportWise (00:34:11). Druga była Martyna Gajda z Swim Tri Rzeszów (00:34:50), a podium zamknęła Hanna Foltyniewicz z Litwin Triathlon Elite (00:34:51).

W Mistrzostwach Polski Młodzików triumfował Allan Artwik-Sieroń z TS Alwedukt Kielce (00:17:06). Srebro zdobył Igor Wereszczyński z Litwin Triathlon Elite (00:17:25), a brąz - Dawid Janus z KS Posnania (00:17:28).

Wśród dziewczyn pierwsze miejsce zajęła Alicja Gurdziołek z UKS Lusowo (00:18:31). Zaledwie o dwie sekundy wolniejsza okazała się jej koleżanka z zespołu - Matylda Jozwiak (00:18:33). Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Salińska z KTS Ironman (00:19:36).

W najważniejszym wydarzeniu całych mistrzostw, czyli wyścigu głównym Rumia Duathlon Energy 2023, najszybszy okazał się Kamil Kulik z zespołu UKS Tri-Team Rumia. Reprezentant gospodarzy wbiegł na metę z czasem 00:55:57, zdobywając jednocześnie tytuł mistrzowski w wyścigu głównym, jak i w kategorii wiekowej U23 mężczyzn. Drugie miejsce, ze stratą 6 sekund do zwycięzcy, zajął Kuba Gajda z MLUKS Triathlon Kolo (00:56:03), a trzecie - Wojciech Kopyciński (00:58:35).

Mistrzynią Polski 2023 została Marta Łagownik z KS Trójmiejskiej Akademii Triathlonu (01:03:16). Wicemistrzostwo wywalczyła Magdalena Sudak ze Swim Tri Rzeszów (01:05:08). Trzecią zawodniczkom mistrzostw została Joanna Woźniak z CTS / KS Ironman Szczecin (01:06:06)