Nowe wieści od EDF Wybrzeże APS TPS Rumia

Mat. EDF Wybrzeże APS TPS Rumia
Zobacz, co się dzieje w TPS-sie: kadetki wychodzą z województwa do mistrzostw Polski, a młodziczki walczą w II turnieju finałowym.

22.01.2013 - Kadetki wychodzą z województwa do mistrzostw Polski!

Drugi mecz siatkarek EDF Wybrzeże z Troyanem Chmielno zakończył się drugą wygraną rumskiego zespołu. Mecz otworzyła serią zagrywek Magda Piepiórka. Rumianki konsekwentnie budowały swoją przewagę do stanu 18:8. Przestój w grze siatkarek APS-u wykorzystały gospodynie doprowadzając do remisu po 20. Na szczęście zawodniczki rumskiej Akademii otrząsnęły się z marazmu i wygrały seta 25:20. Druga partia to bardzo ryzykowna, ale i skuteczna gra zagrywką siatkarek z Chmielna, która uniemożliwiła rumiankom nawiązanie walki w tym secie, przegranym 18:25. W kolejnej odsłonie siatkarki EDF Wybrzeża wróciły do swojej dobrej dyspozycji, a grą zespołu bardzo dobrze kierowała rozgrywająca Magda Piepiórka. Rumianki wygrały trzeciego seta 25:17, zapewniając sobie już w tym momencie wygraną całego dwumeczu. W czwartym secie trener Robert Sawicki zdecydował się na roszady w składzie APS-u. Przez większość seta toczyła się wyrównana walka, niestety w końcówce siatkarki Troyana odskoczyły rywalkom, wygrały 25:17 i doprowadziły do tie-breaka. W ostatniej partii gra toczyła się punkt za punkt. Zawodniczki z Chmielna potwierdzały to, że słyną z bardzo dobrej obrony, ale również po drugiej stronie siatki w obronie szalała rumska libero Sandra Korusiewicz. W końcówce rumianki odskoczyły rywalkom, a mecz zakończyła efektownym atakiem przyjmująca Angelika Wilczyńska (15:11).
Cały dwumecz zakończył się wygraną siatkarek z Rumi i awansem do finału wojewódzkiego. W finale o mistrzostwo województwa pomorskiego zagrają trzy drużyny. Naszymi rywalkami będą siatkarki Gedanii Gdańsk i Orła Malbork. Wszystkie trzy zespoły mają już zapewniony udział w Mistrzostwach Polski Kadetek, ale mistrz województwa zostanie rozstawiony od razu w drugim etapie rozgrywek.

UKS Troyan Chmielno – EDF Wybrzeże APS TPS Rumia 2:3
(20:25, 25:18, 17:25, 25:17, 11:15)
Pierwszy mecz: 1:3
Awans: EDF Wybrzeże APS TPS Rumia

20.01.2013 - Młodziczki walczą w II Turnieju Finałowym o miejsce 4-6

Zawodniczkom EDF Wybrzeże APS Rumia nie dopisało szczęście w II Turnieju Finałowym Młodziczek o miejsce 4-6 , który odbył się w ostatnią niedzielę w Rumi. W pierwszym spotkaniu po długiej i zaciętej walce rumianki uległy koleżankom z Gedanii II Gdańsk Pierwszy set był bardzo wyrównany a przez to również bardzo emocjonujący. Wynik 29:31 świadczy o determinacji zawodniczek obu drużyn. Drugi set to spokojne prowadzenie rumianek od początku do końca. W trzecim decydującym secie gedanistki popełniając mniej błędów przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając całe spotkanie 2:1 w setach ( 31:29,18:25,17:15)
Drugi mecz tego turnieju pomiędzy Akademią Pomorską Czarni Słupsk i Energą Gedania II Gdańsk zakończył się ponownie zwycięstwem zawodniczek ze Słupska 2:1 w setach ( 21:25, 25:13, 15:11 )
W ostatnim spotkaniu finałowego turnieju młodziczek o m.4-6 zawodniczki EDF Wybrzeże APS Rumia zmierzyły się z koleżankami ze Słupska, które potwierdziły swoją dobrą dyspozycję w tym dniu i ponownie pokonały rumianki 2:1 w setach ( 25:21,19:25,15:11).
Po dwóch turniejach na prowadzeniu jest drużyna ze Słupska, która wygrywając do tej pory wszystkie spotkania zagwarantowała sobie 4 miejsce w województwie Walka o 5 miejsce rozegra się pomiędzy zawodniczkami z Rumi i Gdańska, które maja po 1 zwycięstwie.
Ostatni decydujący turniej odbędzie się 27 stycznia w Gdańsku, przy ulicy Burzyńskiego 10. SERDECZNIE ZAPRASZAMY