Okręgowy Puchar Polski. Gryf i Gryf II Wejherowo, Sokół Bożepole Wlk., Wikęd Luzino i Orkan Rumia grają dalej

Tomasz Smuga
Za nami III runda Okręgowego Pucharu Polski. Z drużyn z powiatu wejherowskiego awans do kolejnego etapu wywalczyli Gryf Wejherowo, Gryf II Wejherowo, Orkan Rumia, Wikęd Luzino oraz Sokół Bożepole Wielkie.

Wysokie zwycięstwo odnieśli gracze IV-ligowego Orkana Rumia. Podopieczni trenera Jarosława Formelli na wyjeździe rozgromili Sztorm Kosakowo 6:1 po golach Niedźwiedzkiego, Samulskiego, Kiełba, Kowalskiego i dwóch Ciecierskiego.

Pewne zwycięstwo odnieśli też zawodnicy Tomasza Albeckiego. Gryf II Wejherowo pokonał Celtic Reda 4:0. Po dwa trafienia zanotowali Jakub Wróblewski Jakub i Mikołaj Formella.

Festiwal strzelecki obserwowaliśmy w Redzie. Wikęd Luzino rozstrzelał miejscową Błyskawicę Reda-Rekowo Dolne aż 7:0! Hat-trickiem popisał się Krystian Opłatkowski. Dwa gole zdobył Piotr Wentk, a po bramce zanotowali Szymon Gawron i Przemysław Kostuch.

W Redzie były również spore emocje ze względu na inny mecz. Orlęta podejmowały WKS Gryf Wejherowo. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której to gola na wagę awansu zdobyli przyjezdni. Bohaterem żółto-czarnych został Rinto.

Do kolejnej rundy awansował też Sokół Bożepole Wielkie, który ograł MKS II Władysławowo.

- Jedyną bramkę w spotkaniu zdobywamy w 60. minucie. Mateusz Kotłowski odbiera piłkę zawodnikowi gospodarzy, zagrywa do Przemysława Żurawskiego ten wysuwa ją do Mateusza Gil, który mocnym strzałem pokonuje bramkarza (0:1) - informuje w swoich mediach społecznościowych zespół z gminy Łęczyce.

Mecze IV rundy zaplanowano na 6 października.