Orientaliści z „Siódemki” Rumia na medal

B. Niewiedziała, B. Król
W ostatnią sobotę, 8 kwietnia na Wzgórzach Dylewskich w okolicach Ostródy rozegrano Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu na orientację. Bardzo dobre miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący Rumię.

Mistrzostwa były pierwszymi zawodami w 2017 roku. Wymagające trasy, trudne techniczne i bardzo długie biegi pokazały jak przygotowani do sezonu są zawodnicy. Ci reprezentujący rumską „Siódemkę” zaliczyli udany start, a efektem zmagań było wywalczenie 4 medali: 2 złotych i 2 srebrnych.

Doskonale spisali się juniorzy zdobywając 2 medale i tytuły wicemistrzów Polski. W kategorii K-16 Marta Żurek stoczyła zacięty bój przegrywając złoto o jedną sekundę z zawodniczką z Wrocławia. W kategorii M18 Bartłomiej Ogdowski zdobył również srebrny medal.

Na uwagę zasługują także pozostali juniorzy plasując się na bardzo wysokich miejscach. Oliwia Kreft w kat. K-18 zajęła czwarte miejsce, a Julia Susek w kat. K-16 piąte miejsce. Ponadto mistrzami Polski wśród weteranów z „Siódemki” zostali Marcin Richert (M-35) i Benedykt Król (M-60), a tytuły wicemistrzów wywalczyli Marta Żurek (K-16) i Bartek Ogdowski (M-18).