Orkan Rumia kontra Orlęta Reda

[email protected]
- Pierwsze derby rozegrane w Rumi od kilku lat były trudnym meczem dla naszej młodej drużyny - przyznają trenerzy Orkana Rumia.

Doświadczony zespół z Redy postawił trudne warunki gry, grając bardzo uważnie w obronie, szukał okazji do przeprowadzenia szybkich akcji w ataku. Indywidualna akcja zawodnika Orkana Rumia w 8 minucie meczu pozwoliła na oddanie precyzyjnego strzału na bramkę i objęcia prowadzenia 1:0. Przez następne kilka minut Orkan Rumia mógł zdobyć drugą bramkę, wykorzystując jedną z kilu okazji, lecz zawiodła skuteczność i zabrakło szczęścia.

Druga połowa to uważna gra zespołu z Rumi w obronie i szukanie okazji do zdobycia drugiej bramki. Zespół stworzył sobie kilka okazji, lecz na przeszkodzie do zdobycia bramki stanął bardzo dobrze broniący bramkarz drużyny gości. Drużyna gości stworzyła w ciągu całego meczu tylko dwie dobre okazje do zdobycia bramki lecz żadnej nie wykorzystała i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu 1:0.

Ważnym elementem meczu było również wydarzenie przed spotkaniem, gdzie przedstawiciele
sponsorów, którzy wręczyli drużynie komplet nowych strojów piłkarskich oraz 22 pary butów piłkarskich,zakupionych z środków przekazanych przez sponsorów.