Orkan wygrał w Barlinku!

(lan)
ML
Świetnie, i szczęśliwie zainaugurowali wiosenne zmagania w III lidze piłkarze Orkana. Rumianie po złotym golu w ostatnich sekundach meczu Rolanda Kazubowskiego wygrali w Barlinku z Pogonią 1:0 (0:0). Co więcej, porażki w Kościerzynie z Kaszubią (1:2) doznała Kotwica Kołobrzeg i strata Orkana do prowadzących kołobrzeżan zmalała do trzech punktów.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły uważnie. Dopiero po kilkunastu minutach gry gospodarze, a konkretnie Sikora, oddali pierwszy groźny strzał. Kamil Biecke nie dał się zaskoczyć, a po chwili w doskonałej sytuacji znalazł się Rafał Siemaszko. Popularny "Siema", będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie zdołał jednak wpakować piłki do siatki.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak wynik pozostał bez zmian.

W przerwie spotkania do rumian dotarła informacja, iż Kotwica przegrała w Kościerzynie. Zmobilizowani tym orkanowcy od początku drugiej części gry rzucili się do ataków. Już po kilkudziesięciu sekundach od wznowienia gry ponownie sam przed bramkarzem znalazł się Siemaszko, ale i tym razem górą był golkiper Pogoni. Kilka minut później rumianie już podnosili ręce do góry w geście triumfu, w ostatniej chwili jeden z obrońców gospodarzy zdołał jednak wybić piłkę z linii bramkowej.

Gospodarze najlepszą sytuację w tej części gry mieli po strzale Bebeto. Piłkę po jego potężnym uderzeniu próbował łapać Kamil Biecke. Ta jednak mu się wyślizgnęła, odbiła od poprzeczki i wróciła do rąk.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, po faulu jednego z gospodarzy piłkę ze środka boiska dorzucał Michał Drzymała. W polu karnym najwyżej wyskoczył Karol Wasielewski, zgrał ją stojącemu kilka metrów przed bramką Rolandowi Kazubowskiemu, a ten pewnym strzałem dał rumianom trzy punkty.

- Trzy punkty niezmiernie mnie cieszą, zwłaszcza w kontekście porażki Kotwicy - stwierdził po meczu Szymon Hartman, szkoleniowiec Orkana. - Mam jednak trochę zastrzeżeń do gry zespołu. Boki obrony nie funkcjonowały tak, jak należy. Również skrzydłowi powinni być bardziej aktywni - dodaje Hartman.