Pierwsze zwycięstwo APS Rumia w sezonie 2020/2021. Rumianki pokonały UKŻPS Kościan 3:1!

Tomasz Smuga
APS Rumia/Sławek Korusiewicz
Siatkarki APS Rumia w końcu miały powody do radości. 23 stycznia w ramach 17. rundy II ligi "Apeeski" odniosły swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Na wyjeździe rumianki pokonały UKŻPS COCCODRILLO Kościan 3:1.

APS Rumia rozpoczął od zwycięstwa w pierwszym secie 25:18. W drugim po walce "Apeeski" musiały uznać wyższość gospodyń. UKŻPS Kościan wygrał do 21. W pozostałych dwóch górą były rumianki zwyciężając do 31 i 21.

- Długo musieliśmy czekać na te chwilę ale wierząc we własne możliwości w końcu dotrwaliśmy do tej ważnej chwili. Dziękujemy za wsparcie tych z Was którzy nieustannie, bez względu na wyniki są z APS Rumia - napisał w mediach społecznościowych rumski klub.

Następnego dnia, 24 stycznia, w zaległym spotkaniu z 13. rundy APS na wyjeździe zagrał z Gedanią Gdańsk. "Apeeski" przegrały 0:3 ulegając w każdym secie do 17. W tabeli II ligi rumski klub awansował na przedostatnie 11. miejsce.