Pogrom w Polkowicach. Gryf Wejherowo przegrał z Górnikiem 0:5

ts
Archiwum PolskaPress/fot. T.Smuga
O tym meczu piłkarze Gryfa Wejherowo z pewnością będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć. W 16. kolejce II ligi żółto-czarni na wyjeździe przegrali z Górnikiem Polkowice aż 0:5!

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały pogromu jaki czekał piłkarzy Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni już w 7. minucie stworzyli dwie groźne sytuacje, które powinny zakończył się golami. Najpierw Szymon Nowicki trafił w poprzeczkę, a po kilku sekundach inny z zawodników WKS-u przestrzelił z ostrego kąta z odległości około 5 metrów od bramki. Ale wcześniej to zespół Gryfa popełnił błąd, po którym swoją szansę mieli miejscowi. Na szczęście dla przyjezdnych strzał Michała Bednarskiego zdołał wybronić Wiesław Ferra.

Tylko przez pierwszy kwadrans toczyła się wyrównana gra. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga zespołu z Polkowic. Wynik meczu otworzyli tuż przed przerwą. Co nie udało się Bednarskiemu w 4. minucie, udało się w 44. min. Golkipera Gryfa pokonał z bliskiej odległości. Po zmianie stron w 57 min. na 2:0 podwyższył kapitan miejscowych Kamil Wacławczyk. Chwilę później za faul na Mariuszu Szuszkiewiczu w polu karnym arbiter wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem okazał się Bednarski. W ostatnich 10-ciu minutach padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 4:0 powyższych Patryk Mucha, a wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego – Mariusz Szuszkiewicz.

- Pierwsza połowa wyrównana i obie drużyny mogły szybko strzelić bramkę, mieliśmy trzy dogodne sytuacje by otworzyć wynik spotkania. Gospodarze również stwarzali sobie szanse. Wielka szkoda bramki straconej do szatni, przy wyniku 0:0 do przerwy mogłoby się to inaczej potoczyć - relacjonuje Filip Szewczyk, pomocnik żółto-czarnych. - Na początku drugiej połowy mieliśmy sytuacje by wyrównać, ale jej nie wykorzystaliśmy. Zemściło się i Górnik strzelił na 2:0. Chwilę później karny i dwie kontry drużyny z Polkowic - uzupełnia.

Gryf po 16. kolejce spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Górnik Polkowice – Gryf Wejherowo 5:0 (1:0)