Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pół miliona złotych dla rumskich uczniów

(tm)
(tm)
Średnio około 130 tysięcy złotych przypadnie na każdą rumską podstawówkę. Za dodatkowe pieniądze kupiony zostanie sprzęt, a uczniowie - i ci uzdolnieni, i ci mający problemy z nauką - będą mogli uczęszczać na dodatkowe zajęcia. A wszystko dzięki unijnemu programowi, w ramach którego Rumia zdobyła pieniądze. Program "Fundamenty przyszłości" został przygotowany dla uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych.

- Każde środki zewnętrzne, które Rumia zdobywa, cieszą, a w tym przypadku szczególnie, ponieważ w prace nad projektem włączyli się dyrektorzy i nauczyciele - mówi Marcin Fuchs, wiceburmistrz Rumi odpowiedzialny za oświatę.
Decyzja o dofinansowaniu zapadła niedawno, więc dopiero na wczorajszej sesji Rada Miejska zajęła się wyrażeniem zgody na uczestnictwo miasta w tym programie. To była jednak tylko formalność. Cała koncepcja powstała natomiast wcześniej.
- Dla dzieci, które mają trudności w nauce, zaplanowaliśmy m.in. zajęcia dodatkowe z języka polskiego i matematyki oraz zajęcia logopedyczne. Dla dzieci uzdolnionych zajęcia matematyczno-przyrodnicze oraz artystyczne związane z muzyką i teatrem - mówi Alicja Orlicka ze Szkoły Podstawowej nr 1, która w tej placówce koordynuje sprawę programu "Fundamenty przyszłości".
Ale oprócz dodatkowych zajęć i możliwości spędzania wolnego czasu, program daje jeszcze jedną możliwość.
- Szkoły będą mogły kupić sprzęt przydatny w zajęciach prowadzonych z dziećmi - informuje wiceburmistrz Rumi.
W SP nr 1 sprzęt przyda się zwłaszcza w zajęciach logopedycznych. Placówka chce zorganizować też salę do zajęć korekcyjnych z prawdziwego zdarzenia.
- Nasza szkoła dysponuje trochę słabszą bazą, więc koleżanki - przygotowując zgłoszenie do programu - miały na uwadze możliwość wyposażenia gabinetu dla zajęć wyrównawczych - przyznaje Alicja Orlicka.
Zadowolone z programu są również inne placówki.
- Wielu rodziców uczniów chodzących do naszej szkoły pracuje poza Janowem, więc chcemy zapewnić dzieciom zajęcia nie tylko lekcyjne - dodaje Lucyna Oglęcka, dyrektor SP nr 9. - Ale świetlica to nie przechowalnia bagażu. Zależy nam więc na tym, żeby organizować zajęcia prowadzone przez fachowców - zastrzega.
Dla pełni formalności trzeba będzie jeszcze zorganizować przetarg na realizację programu, a potem można rozpoczynać zajęcia, które będą trwać do końca roku szkolnego 2011/2012. Pieniądze, które Rumia otrzyma, pochodzą z Unii Europejskiej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto