Przetarg na najem lokalu użytkowego

Artykuł sponsorowany
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na oddanie w najem, na okres 4 lat, lokalu użytkowego, stanowiących własność Gminy Miejskiej Rumia.

Lokal użytkowy o powierzchni 99,60 m² w tym: powierzchnia podstawowa 55,14m2 oraz powierzchnia pomocnicza 44,46 m2, usytuowana w budynku przy ul. Sobieskiego 10 w Rumi, na nieruchomości gruntowej, oznaczonej jako działa nr 82/6 o pow. 489 m2, obr. 19, zapisanej w księdze wieczystej KW GD1W/00032160/9, będącej własnością Gminy Miejskiej Rumia.

Lokal przeznaczony na prowadzenie działalności biurowej, handlowej lub usługowej, nieuciążliwej dla mieszkańców budynku.

Stawka wywoławcza czynszu do przetargu wynosi 10,00 zł za 1m2 powierzchni podstawowej i 50% wyżej wymienionej stawki za 1m2 powierzchni pomocniczej, w stosunku miesięcznym. Do stawek czynszu zostanie doliczony 23% podatek VAT.

Czynsz płatny z góry, do dnia 10 każdego miesiąca. Stawki czynszu podlegają rocznej waloryzacji o średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany w Monitorze Polskim, z mocą od następnego miesiąca od daty ogłoszenia. Wadium- 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) płatne w pieniądzu.

Pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na oddanie w najem, na okres 4 lat przedmiotowego lokalu odbył się w dniu 18 lipca 2014 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.

drugi przetarg odbędzie się w dniu 10 października 2014 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta Rumi przy ul. Sobieskiego 7, pok. 203

Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 2.000, 00 zł, w gotówce, w Filii Banku Rumia Spółdzielczy w siedzibie Urzędu Miasta Rumi lub przelewem na konto Urzędu Miasta Rumi Nr: 18 8351 0003 0000 2394 2000 0100,w terminie do dnia 6.10.2014 r. Oferty wraz z dowodem wpłaty wadium należy składać w zaklejonej kopercie opatrzonej klauzulą: Dotyczy przetargu na najem lokalu użytkowego, położonego w Rumi przy ul. Sobieskiego 10 w Rumi”, w sekretariacie Urzędu Miasta Rumi, pok.204, do dnia 6.10.2014 r. do godz 1300( druki ofert do pobrania znajdują się w pokoju 105).

Oferent przed złożenie oferty zobowiązany jest zapoznać się z warunkami przetargu, regulaminem przetargów oraz projektem umowy najmu lokalu użytkowego.

Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet przyszłego czynszu za najem lokalu użytkowego, pozostałym uczestnikom przetargu wniesione przez nich wadium zwraca się niezwłocznie – jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu, bez odsetek. Uczestnik przetargu winien podać pisemnie numer konta, na które wadium zostanie zwrócone w przypadku zaistnienie konieczności jego zwrotu.

Jeżeli osoba ustalona jako najemca lokalu użytkowego nie stawi się bez usprawiedliwienia w terminie wyznaczonym prze gminę do zawarcia umowy najmu, Burmistrz Miasta Rumi odstąpi od zawarcia umowy, a wniesione wadium nie będzie podlegać zwrotowi.

Burmistrz Miasta Rumi zastrzega sobie prawo do zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert oraz prawo odwołania przetargu, zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Szczegółowe informacje o lokalu użytkowym uzyskać można pod tel. (58) 679 65 24 lub w pokoju 105 Urzędu Miasta Rumi. Termin oględzin przedmiotu przetargu należy uzgodnić z Kierownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Rumi.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3