Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko/Łódzkie: Jak się leczyć w długi weekend?

nm
fot. pixabay.com
1 i 2 listopada to czas wyjazdów związanych z Dniem Wszystkich Świętych. NFZ przypomina, w jaki sposób skorzystać z pomocy medycznej w razie pogorszenia stanu zdrowia, gdy przebywamy poza domem.

1 i 2 listopada to czas wyjazdów związanych z Dniem Wszystkich Świętych. NFZ przypomina, w jaki sposób skorzystać z pomocy medycznej w razie pogorszenia stanu zdrowia, gdy przebywamy poza domem. Dzisiaj od g. 18 do piątku do g. 8 rano w razie nagłego zachorowania możemy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W piątek placówki medyczne pracują bez zmian.

W dni wolne od pracy w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia mamy prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna jest przedłużeniem pracy lekarza POZ – pomoc jest udzielana w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- telefonicznie,
- w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

- nagłego zachorowania;
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

SPRAWDŹ, GDZIE JEST PUNKT NOCNEJ POMOC

W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Oddziały te nie zastępują lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej.

Lekarz kieruje wyłącznie na badania i konsultacje niezbędne ze względu na stan nagłego zagrożenia życia lub nagłego, poważnego zagrożenia zdrowia.

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub w innych stanach nagłych, możemy skorzystać z pomocy Zespołów Ratownictwa Medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto