Remis Straki w ligowym debiucie

Piotr Wiśniewski
W swoim ligowym debiucie w roli trenera Arki Frantisek Straka zdobył punkt na gorącym terenie w Łodzi. Gdynianie rozegrali dobrą pierwszą połowę spotkania, ale po przerwie ich gra nie była już tak składna. Żółto-niebiescy przed przerwą mieli okazje do zdobycia bramki, ale dobrze zachował się bramkarz gospodarzy. W drugiej części spotkania brakowało klarownych okazji, a mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0

Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu, Riski (61' Durić), Panka, Broź, Budka (81' Żigajevs), Dzalamidze (46' Grischok), Sernas.

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Noll, Bednarek, Zawistowski, Bozok, Glavina (86' Płotka), Skela (60' Burkhardt), Labukas, Ivanovski (80' Mawaye).

Żółte kartki: Grischok (Widzew) oraz Zawistowski, Bednarek, Burkhardt (Arka).

Sędzia:
Robert Małek (Zabrze).

90+3 min. - Koniec spotkania. Widzew - Arka 0:0.

90+2 min. - Mogło być 1:0 dla Widzewa, w dobrej sytuacji znalazł się Sernas. Piłkarz Widzewa nie doszedł jednak do piłki. Byl blokowany przez Nolla.

90 min - Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

86 min. - Płotka zastępuje Glavinę.

85 min. - Zamieszanie w polu karnym Arki. Sytuację wyjaśniają gdyńscy obrońcy.

82 min. - Sernas minął dwóch obrońców Arki, a w momencie gdy próbował uderzyć zablokował go jeden z gdyńskich defensorów.

79 min. - Moretto świetnie przeczytał zamiary Widzewa i zapobiegł utracie bramki.

77 min. - Sernas do Grischoka, ale sytuację wyjaśniają defensorzy Arki.

74 min. - Nieczysto w piłkę trafił Noll i piłka ląduje w rękach Mielcarza.

72 min. - Labukas zbiega z piłką do środka i jest faulowany. Rzut wolny dla Arki.

67 min. - Okres nieciekawej gry z obu stron.

63 min. - Żółta kartka dla Zawistowskiego.

61 min. - Świetne wyjście Moretto, który uprzedził Dudu.

59 min. - Zmiana w Arce. Za Skelę na boisku pojawia się Burkhardt.

58 min. - Błąd Nolla, ale na szczęście bez konsekwencji dla gdynian.

53 min. - Bruma do Skeli, ten oddaje Brumie i rzut rożny dla Arki.

50 min. - Dobra okazja Widzewa, ale na pozycji spalonej znalazł się Riski.

47 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Zawistowski, ale piłka nie trafiła do żadnego z gdynian.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+1 min. - Koniec pierwszej części meczu. Arka jak na razie gra dość dobrze. Gdynianie mieli swoje sytuacje, ale także Widzew stworzył zagrożenie pod bramką Moretto.

44 min. - Zawistowski ładnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Brumę, ale dośrodkowanie tego ostatniego fatalnie.

42 min. - Głową uderzał Glavina, ale ten strzał nie mógł zaskoczyć Mielcarza.

40 min. - Początkowo inicjatywa należała do gości, ale z czasem więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze.

36 min. - Po okresie dominacji Widzewa, Arka oddaliła niebezpieczeństwo od swojej bramki.

34 min. - Moretto wygrywa pojedynek z Dzalamidze.

33 min. - Szczęście było po stronie Arki. Z lewej strony wpadł w pole karne Dudu, ale posłał piłkę obok słupka.

33 min. - Dobra akcja Arki, ale na pozycji spalonej Denis Glavina.

31 min. - Najlepsza akcja gospodarzy. Po koźle uderzał Riski, ale na posterunku Moretto.

29 min. - Groźne uderzenie Fina Riski. Pomocnik Widzewa strzelił w sam środek bramki.

27 min. - Od kilku minut gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

23 min. - Stoicki spokój Marcelo Moretto.

22 min. - Zupełnie nieudane zagranie Skeli z rzutu rożnego. Albańczyk posyła piłkę w boczną siatkę.

21 min. - Rzut rożny dla Arki.

20 min. - Dudu z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Moretto.

17 min. - Znów na uderzenie z dystansu zdecydował się Zawistowski. Broni Mielcarz.

16 min. - W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Ivanovski. W pojedynku górą jednak Mielcarz.

14 min. - Z 30 metrów huknął Zawistowski. Mielcarze nie bez problemów wybija piłkę nad poprzeczką.

11 min. Groźna akcja gospodarzy. Sytuację wyjaśnia Robert Bednarek.

9 min. - Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży Sernas.

8 min. - To Arka ma więcej z gry. Gospodarze zostali zepchnięci przez wysoki pressing gdynian.

7 min. - Gospodarze jak na razie bez strzału na bramkę Arki. Gdynianie z kolei już dwukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

6 min. - Labukas próbował dośrodkować, ale sytuację wyjaśnia defensor gospodarzy.

2 min. - Prawą stroną przedzierał się Bruma. Jego strzał pewnie łapie jednak golkiper Widzewa.

1 min. - Zza pola karnego uderzał Denis Glavina.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Roberta Małka.