RKS Rumia: Siostry Dżugan na międzynarodowych zawodach

Mat. RKS Rumia, opr. TM
RKS Rumia: Siostry Dżugan z trenerem Maciejem Szymańskim
RKS Rumia: Siostry Joanna i Aleksandra Dżugan wzięły udział w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym. Udział wywalczyły sobie wygrywając w czerwcu zawody ogólnopolskie.

W Warszawie na stadionie "Orła" odbył się 9 Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. Startowały reprezentacje m.in. Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski. W składzie reprezentacji Polski znalazły się Joanna Dżugan i jej siostra Aleksandra, które wywalczyły sobie powołanie na zawody międzynarodowe wygrywając w czerwcu zawody ogólnopolskie.

Dziewczyny na co dzień trenują w RKS Rumia.

Asia startowała na dystansie 300m w kategorii dziewcząt rocznik 2003 i zajęła 3 miejsce z czasem 47,58 ulegając Słowaczce i Węgierce, natomiast Ola po zaciętej walce na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt rocznik 2001 uległa na ostatnich metrach tylko Węgierce uzyskując czas 42,90.

Medale sióstr Dżugan z RKS Rumia przyczyniły się do zajęcia przez Polskę w klasyfikacji medalowej drugiego miejsca.