Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rolling2Zwrotnik. Wytyczą Rak'n'Roll Track - rowerowy szlak na trasie Warszawa - Sahara Zachodnia

Redakcja
Rolling2Zwrotnik. Nietypowa sztafeta wyruszy dziś w drogę
Rolling2Zwrotnik. Nietypowa sztafeta wyruszy dziś w drogę materiały prasowe
Dziś po południu z Warszawy na Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej wyruszy wyjątkowa, 27. osobowa sztafeta rowerowa Rolling2Zwrotnik. Pokonali chorobę i chcą innych zarazić energią! Dalsza część artykułu poniżej.

27. zawodników Rolling2Zwrotnik Team wyruszy dziś z Warszawy w czteromiesięczną podróż, obierając za cel Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej. Podczas dwunastu etapów sztafety, przejadą blisko 7 tys. km, odwiedzą 8 krajów i wyznaczą rowerowy Rak’n’Roll Track. Wyjątkowy szlak rowerowy będzie symbolem siły, radości i afirmacji życia, stanie się motywacją do leczenia i powrotu do zdrowia. Uczestnicy sztafety chcą w ten sposób wesprzeć każdego chorego w jego drodze przez raka. Ogółem w wyprawie rowerowej, zaplanowanej przez Strefę Przygód – organizatorów m. in. Biegów w Szczawnicy, weźmie udział 46 osób, w tym ekipa wspierająca sztafetę, personel pomocniczy, przedstawiciele Fundacji Rak’n’Roll.

Łamią stereotypy

Organizatorem wyprawy Rolling2Zwrotnik jest Fundacja Rak’n’Roll, która już od 10 lat podejmuje działania niosące pomoc, przełamując tabu związane ze sposobem mówienia o raku w Polsce. Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów wyjątkowego roku, czasu podsumowań i odważnych planów, 10. roku Fundacji Rak’n’Roll: Dyszka bez zadyszki! – Rolling2Zwrotnik nie tylko kontynuuje projekt zapoczątkowany pierwszą ekspedycją na Zwrotnik Raka w 2012 roku. Dziś wyznaczamy Rak’n’Roll Track i przekazujemy naszym podopiecznym oraz wszystkim chorującym na raka pozytywną energię. Chcemy, aby Rak’n’Roll Track stał się inspiracją, marzeniem i motywacją każdego chorującego na raka. Pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo choroby nowotworowej, a po jej przejściu realizować tak, wydawałoby się niemożliwe cele, jak przejechanie na rowerach Zwrotnika Raka – mówi kierowniczka projektu, Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Wśród uczestników sztafety jest Paweł z Warszawy. Paweł pięć lat temu przeżył, jak sam mówi, „najmniej romantyczne Walentynki”, podczas których miał operację raka prostaty. Życie nauczyło go pokonywania trudności - jego żona kilka lat wcześniej przeszła przez raka żołądka. Paweł wyzdrowiał, dziś nie tylko biega i pływa, ale też przygotowując się do wyprawy Rolling2Zwrotnik pokonywał codziennie, po pracy 30 km na rowerze. Zamierza wyznaczyć Rak’n’Roll Track na Zwrotnik Raka, ponieważ … „to wielkie wyzwanie, sprawdzenie siebie i możliwość przesunięcia granic. To również odkrycie nowych miejsc i okazja do poznania inspirujących ludzi”. Obiecał też ukochanej wnuczce, że opowie jej „czym tak naprawdę są raki”.

Przebieg wyprawy możecie śledzić na stronie internetowej rolling2zwrotnik.pl i w social mediach.

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.

POLECAMY TEŻ:


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto