Rumia. Eliminacje Mistrzostw Europy U19 (24.09.2022). Grad goli i walka do ostatnich minut w meczu Włochy - Bośnia i Hercegowina | ZDJĘCIA

OPRAC.: ab / MOSIR Rumia
Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U-19 : Mecz Włochy - Bośnia Hercegowina Stadion Miejski w Rumi 24.09.2022 MOSIR Rumia
Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy przybyli w sobotę 24 września 2022 r. na Stadion Miejski w Rumi. W meczu Włochy - Bośnia i Hercegowina, który odbył się w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U-19, walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca.

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-19, Stadion Miejski w Rumi i Gdyni (21.09 - 27.09.2022 r.)

Niewątpliwe powody do radości mają kibice włoskiej drużyny oraz selekcjoner reprezentacji Italii do lat 19, Alberto Bollini. Sobotnie spotkanie (24.09.2022 r.) na Stadionie Miejskim w Rumi z zespołem Bośni i Hercegowiny zakończyło się wynikiem 3:2 dla piłkarzy z Półwyspu Apenińskiego.

Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Pierwszy gol do bramki Bośniaków padł już w drugiej minucie spotkania z rzutu karnego.

Wielkie sportowe emocje, zacięta gra, ataki, a nawet faule - tak można streścić pierwszą połowę meczu eliminacji Mistrzostw Europy U-19 pomiędzy drużynami Włoch oraz Bośni i Hercegowiny. "Azzurri" czuli się zdeterminowani, gdyż po przegranej z Estonią ten mecz stał się dla nich walką o przejście do dalszych rozgrywek.

- W pierwszym spotkaniu zabrakło nam skuteczności i mamy nadzieję, że w dzisiejszym meczu zadowolimy dopingującą nas widownię bramkami - mówił Alberto Bollini, trener Reprezentacji Włoch do lat 19.

Tak też się stało. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Jednak emocje nie słabły aż do samego końca. Włosi wyciągnęli wnioski po środowej porażce i w końcu sięgnęli po zwycięstwo.

Warto wspomnieć, że swoją obecnością stadionowe trybuny w Rumi zaszczycił wielki gwiazdor piłki nożnej Evaristo Beccalossi, znany w latach 80. i 90. jako pomocnik w wielu włoskich klubach, m. in. w Inter Mediolan.

Przed nami ostatni mecz eliminacyjnego turnieju ME-U19. We wtorek (27.09.2022 r.) na Stadionie Miejskim w Rumi zagrają Estończycy przeciwko Bośni i Hercegowinie.

Włochy - Bośnia i Hercegowina 3:2 (1:1)
Bramki: Vignato 2' (k), 63' (k), Hasa 88' - Šakota 38', Prskalo 74'
Włochy: Mastrantonio (B) - Missori, Regonesi, Dellavalle, Stivanello - Faticanti, Kumi, Di Maggio, - Vignato, D'Andrea, Turco
BiH: Pršlja (B) - Smajic, Pestic, Ramić, Mulalić - Krdžalić, Šakota, Mešanović, Kovač, Ališah - Kahvić