Rumia. Udane Mistrzostwa Europy w armwrestlingu dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zdobyli aż 83 złote medale

Tomasz Smuga
Mazurenko Armwrestling Promotion
W ostatnią niedzielę maja 2022 zakończyły się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu. Prawie stu osobowa reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej junior, masters, senior i osób niepełnosprawnych. Tym samym biało-czerwoni zostali drużynowym Mistrzem Europy w Armwrestlingu.

Dwudniowa rywalizacja (28 i 29 maja) w Mistrzostwach Europy w armwrestlingu odbywała się na hali sportowej MOSiR w Rumi. Do startu stanęło prawie 300 zawodników z 15 europejskich krajów, w tym: Anglia, Azerbejdżan, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Irlandia, Niemcy, Polska, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Włochy.

Udane ME dla reprezentacji biało-czerwonych

Polska zdobyła 83 złotych medali, 58 srebrnych i 34 brązowe. Miejsce drugie zajęła Finlandia z 13 medalami złotymi, 9 srebrnymi i 7 brązowymi na koncie. Miejsce trzecie zajęła Grecja kończąc rywalizację drużynową z 11 złotymi medalami, 5 srebrnymi i 2 brązowymi.

- Siłowanie na ręce to bardzo emocjonujący sport, uprawiany przez ludzi nie tylko silnych, ale również inteligentnych. Co niektóre osoby może dziwić, że to nie siła w tej dyscyplinie sportu jest najważniejsza. Liczą się technika, szybkość, taktyka i strategia. Używając samej siły nie koniecznie sportowiec może stanąć na najwyższym miejscu na podium - mówi Paweł Podlewski, szef Polskiej Federacji Armwrestlingu.