Rumski Klub Sportowy z medalami

[email protected]
Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce odbyły się w Starogardzie Gdańskim w ubiegły wtorek, 30 sierpnia. Zawodnicy RKS Rumia zdobyli tego dnia siedem medali.

Multimedalistkami tych zawodów zostały trzy dziewczyny. To Aleksandra Surowiec,Aleksandra Dżugan i Natalia Młodak.

- Ola Surowiec zdobyła trzy medale; złoty na 200 metrów przez płotki uzyskując czas 32,15 i wyprzedzając na ostatnich metrach swoją koleżankę klubową Natalię Młodak, która ostatecznie zajęła drugie miejsce z czasem 32,60 - informnuje trener Maciej Szymański. - Na 80 metrów przez płotki Ola Surowiec zajęła trzecie miejsce z czasem 13,15. Drugie złoto zawisło na szyi Oli i jej koleżanek po zwycięstwie w sztafecie 4 razy 100 metrów z czasem 52,30.

W skład sztafety wchodziły Natalia Młodak, Natalia Grablowska i Aleksandra Dżugan. - To właśnie Aleksandra Dżugan do złota w sztafecie dorzuciła dwa srebrne medale - informuje Maciej Szymański. Pierwszy w biegu na 100 metrów z czasem 13,01 oraz na trzysta metrów z czasem 42,83. Ostatni medal to brąz Michała Elżanowskiego na 100 metrów z czasem 12,09.

Kolejne zawody, w których wystartują zawodnicy Rumskiego Klubu Sportowedgo to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Te odbędą się już jutro (10 września w Bydgoszczy) i bedą eliminacją do Mistrzostw Polski.