Copernicus Cup 2017 udany dla karateków z klubu Sakura, choć pojechała tylko ósemka | ZDJĘCIA

P.
Karatecy z KSK Sakura Rumia na Copernicus Cup 2017
Karatecy z KSK Sakura Rumia na Copernicus Cup 2017 Joanna Kirszling
Świetny, choć kadrowo nieliczny, występ karateków z klubu Sakura Rumia, na toruńskim turnieju Copernicus Cup 2017. Ósemka zawodników z Władysławowa, Pucka, Łebcza, Mrzezina i Rumi wywalczyła 5 miejsce na 24 kluby. A to nie koniec laurów.

Na zawodach Copernicus Cup 2017 w Toruniu konkurencja była była duża, ponieważ w turnieju wzięło udział aż 360 zawodników z 24 klubów. Klub Sportowy Karate Sakura Rumia - który ma swoich podopiecznych także w powiecie puckim - pojechał w skromnym, bo zaledwie 8-osobowym gronie. Co jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu świetnego wyniku.
- Nasz klub reprezentowało zaledwie 8 zawodników, a mimo to zajęliśmy 5 miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 16 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych - wylicza Joanna Kirszling z Sakury Rumia.

Mało tego, Daria Zalewska (Rumia) zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju mając na koncie 1 miejsce w kata indywidualnym młodziczek, w kata indywidualnym kadetek oraz w kumite indywidualnym kadetek 14-15 lat do 47 kg a także 3. miejsce w kumite indywidualnym młodziczek 12-13 lat do 40 kg.

Z powiatu puckiego na podium stanęła Maja Piór (Władysławowo) zwyciężając w kumite dziewcząt w kategorii 8 lat open. Multimedalistką została Małgorzata Kirszling (Puck), która wygrała w kata indywidualnym juniorek 16-17 lat, była druga w kumite indywidualnym kadetek 14-15 lat +54 kg, druga w kumite indywidualnym juniorek 16-17 lat +59 kg oraz trzecia w kata indywidualnym kadetek 14-15 lat.

Patrycja Starba (Mrzezino) była druga w kata indywidualnym juniorek 16-17 lat, trzecia w kumite indywidualnym kadetek 14-15 lat +54 kg i trzecia w kumite indywidualnym juniorek 16-17 lat -59 kg. Z kolei Jakub Szamber (Łebcz) wywalczył brąz w kata indywidualnym 10-latków. Wiktoria Szymańska (Rumia) zdobyła 3. miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 9 lat open.

Sakura Rumia wygrała też kata drużynowe kadetek (w składzie: Kirszling, Starba, Zalewska) i drugie w kata drużynowym dziewczęta 9 lat (Ehrlich, Nowak, Szymańska).