Sparing: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3. Kibice dopingowali zza płotu

Piotr Wiśniewski
W swoim drugim meczu sparingowym piłkarze gdyńskiej Arki przegrali z Jagiellonią Białystok 2:3. Bramki dla gdynian zdobyli: Paweł Nowotka (sam.) oraz Bartosz Flis. Spotkanie toczone było w cieniu protestu kibiców wobec zarządu. Sympatycy żółto-niebiescy dopingowali swój zespół zza płotu tuż obok Narodowego Stadionu Rugby. Na trybunach, w porównaniu z meczem z Polonią, stawiła się garstka ludzi, a to wskutek ograniczeń nałożonych przez gdyński klub (999 biletów na sparingi rozgrywane na NSR).

O OGRANICZONEJ LICZBIE WIDZÓW NA SPARINGACH ARKI PISALIŚMY TUTAJ

W środowym sparingu trener Petr Nemec sprawdził kolejnych piłkarzy w kontekście gry w Arce. W ataku zagrali: Dusan Uskovic (o którym już wcześniej pisaliśmy, podobnie jak o jego rodaku - Romanie Konecnym) oraz Kameruńczyk Christian Toko Edimo. Edimo na boisku pojawił się w drugiej połowie. Razem z nim za zdobywanie bramek odpowiedzialny był Janusz Surdykowski. 45-minutowy test zaliczyli ponadto: Marcin Siedlarz, Damian Adamczyk, Japończyk Nakano oraz Tomasz Mikołajczyk. Edimo do Arki trafił z rezerw FC Koeln. Ma 19 lat i mierzy 176 cm. Występował w kadrze U-19 i U-20 na mistrzostwach świata, a także Pucharze Afryki.

Wyjaśniła się sprawa Nildo. Bramkostrzelny napastnik nie założy wiosną żółto-niebieskiej koszulki. - Arka informuje, iż w związku z nie podjęciem przez zawodnika Bogdanki, Nildo Franca Juniora do dnia dzisiejszego rozmów negocjacyjnych oraz nie stawieniem się na zaplanowane testy medyczne, poinformowała Bogdankę o wycofaniu się z dotychczasowych ustaleń w sprawie przeprowadzenia transferu - czytamy w komunikacie klubowym.

Marcin Budziński oficjalnie wylądował już w Cracovii Kraków.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Nowotka (25-sam.), 1:1 Frankowski (37-karny), 1:2 Dzalamidze (41), 2:2 Flis (72), 2:3 Rasiak (82).

Arka (I połowa): Szromnik - Krajanowski, Jarun, Brodziński, Konecny - Kowalski, Jarzębowski, Siedlarz, Radzewicz - Mikołajczak, Usković.

Arka (II połowa): Szlaga - Krajanowski, Jarun, Brodziński, Konecny - Flis, Adamczyk, Nakano, Radzewicz - Surdykowski, Edimo.

Jagiellonia (I połowa): Ptak - Norambuena, Cionek, Nowotka, Pejović - Makuszewski (29 Dżalamidze), Tymiński, Gigauri, Kupisz - Cetković, Frankowski.

Jagillonia (II połowa): Baran - Bartczak, Porębski, Cionek, Pejović - Arłukowicz, Burkhardt - Dżalamidze, Pawłowski, Kupisz - Rasiak.