Sparingi. Pomezania Malbork przegrała z IV-ligową Wierzycą Pelplin. Prowadzenie i obroniony karny przed przerwą

Radosław Konczyński
Jednak nie w sobotę (29 lutego), a dzień wcześniej, w piątkowy wieczór, Pomezania Malbork rozegrała sparing z Wierzycą Pelplin. Uległa czwartoligowcowi 1:2 (1:0).

Wierzyca przyjechała do Malborka z dwoma dobrze tutaj znanymi postaciami. Trenerem zespołu z Pelplina jest były szkoleniowiec Pomezanii, Michał Anslik, a w przerwie zimowej do jego drużyny przeszedł Dawid Pelcer, który w ostatnich sezonach bronił bramki klubu z Toruńskiej 60.

Trener malborczyków Andrzej Tołstik miał do dyspozycji większość zawodników. Zabrakło kontuzjowanych Tomasza Jelenia i Oskara Galeniewskiego, wracającego do zdrowia po kontuzji Kamila Dryjasa oraz Roberta Gdeli. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu nowego piłkarza w swoich szeregach, Dawida Torłopa. Ten sprowadzony ze Spójni Sadlinki wychowanek kwidzyńskiego Rodła mierzonym strzałem z okolicy "szesnastki" wykończył ładną kontrę Pomezanii. Później w roli głównej wystąpił inny nowy gracz - bramkarz Kamil Majewski (ostatnio Keramzyt Szprudowo, wcześniej Wisła Tczew i Sparta Kleszczewo), który obronił rzut karny.

W drugiej połowie goście wyrównali po akcji lewym skrzydłem i uderzeniu z bliskiej odległości. Zwycięska bramka padła dla nich po bardzo ładnym strzale z ok. 16 m w okienko.

Oprócz wymienionych zawodników nowymi twarzami w Pomezanii są: Robert Felski (ostatnio IV-ligowe Powiśle Dzierzgoń, jesienią 5 bramek), który będzie pełnił rolę grającego asystenta trenera; Patryk Kotowski – wychowanek Olimpii Sztum, który występował także w Gryfie Tczew (IV liga), Wierzycy Pelplin (III), Powiślu Dzierzgoń (IV) i ostatnio po dłuższej rekonwalescencji w KS Czernin; Artur Galeniewski – wychowanek Pomezanii wracający z Powiśla Dzierzgoń; Marcin Bochyński z A-klasowego Ruchu Gościszewo (jako młody chłopak grał w Pomezanii, a potem w AP Malbork); Adrian Płoski (w trakcie załatawiania) – wychowanek Jezioraka Iława, ostatnio IV-ligowy GKS Wikielec.

Runda rewanżowa w V lidze rozpocznie się 14 marca. Do tego czasu malborska drużyna rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. W najbliższą środę (4 marca) o godz. 19 spotka się z Czarnymi Przemysław, a w sobotę (7 marca) o godz. 11 z Wietcisą Skarszewy.

Sparingi. Pomezania Malbork - Błękitni Stare Pole na Toruńsk...