StoneMan Triathlon w gminie Szemud. Na dystansie 1/8 ironmana zwyciężył mieszkaniec Rumi

Tomasz Smuga
pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Mikołajczak z Rumi został zwycięzcą zawodów StoneMan Triathlon, które odbyły się w niedzielę, 22 sierpnia, w gminie Szemud nad Jeziorem Wysoka. Rumianin startował na dystansie 1/8 ironman.

Zawodnicy mieli do przepłynięcia 475 metrów, do przejechania na rowerze ponad 22 km i przebiegnięcia ponad 5 km, a na dystansie 1/4 trzeba było pokonać w wodzie 950 m, przejechać 45 km i przebiec 10,5 km.

Mateusz Mikołajczak linię mety przekroczył z czasem 01:03:21.85. Drugi był Michał Twarowski ze Straszyna, który miał ponad minutę gorszy czas. Trzecie miejsce zajął gdańszczanin Piotr Licznerski. Wśród pań najszybsza była również mieszkanka Rumi. Zuzanna Tomczak na pokonanie wszystkich trzech dystansów potrzebowała 01:12:51.91. Druga była Ola Truskolawska z Gdynia (01:14:49.22 ), a trzecia Marta Kalinowska-Biegała z Gdańska (01:15:16.04).

W rywalizacji w 1/4 zwyciężył gdańszczanin Marek Biegala (02:04:37.81 ). Najlepszą kobietą była Monika Pieniążkiewicz z Gdańska (02:21:18.51).

Oprócz startów indywidualnych były też sztafety i zawody dla dzieci. Dodajmy, że w zawodach wzięło udział łącznie ponad 300 osób.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: