Tenis stołowy, Rumia: Intensywny weekend z rakietką

Bardzo intensywny, ale i udany tydzień mają za sobą rumscy tenisiści stołowi. Najpierw w silnie obsadzonych eliminacjach do finałów Pucharu Polski zajęli wysokie trzecie miejsce, a w ćwierćfinale okazali się lepsi od głównego kandydata do awansu do I ligi zespołu MRKS Gdańsk. Dopiero w półfinale musieli uznać wyższość ekipy AZS AWFiS Gdańsk. Ostatecznie zawody wygrał superligowy zespół Pogoni Lębork (do dalszego etapu kwalifikował się tylko zwycięzca).

W sobotę w hali Mosir ekipy Kamix ATS oraz Salosu Rumia podejmowały w III lidze drużynę Aurę Straszyn a w IV Jedynkę Bytów. Mecz pierwszej drużyny układał się od samego początku po myśli gospodarzy. Goście potrafili stawić opór jedynie w poszczególnych setach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla Kamix ATS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu spotkania. Zostawiliśmy dużo serca przy stole a mecz kosztował nas sporo sił. W naszej grze na pewno są rezerwy, które nie są do końca wykorzystywane w grze z niżej notowanymi rywalami - ocenił mecz trener Akademii Tenisa Stołowego Tadeusz Gaweł.

Punktowali dla Kamix ATS: Przemysław Perzyński, Jakub Otwinowski, Krzysztof Szwemin, Wojciech Cierlica – wszyscy po 2,5 punktu.

Dużo bardziej emocjonujący przebieg miał toczący się obok mecz IV ligi. O wyniku często decydował ostatni set a nawet ostatnie piłki. Końcowy rezultat nie do końca oddaje wyrównany przebieg meczu. Cała drużyna zagrała równo i z dużą wolą zwycięstwa. Ostatecznie zespół Salos Rumia okazał się lepszy w stosunku 10:4.
Skład drużyny Salos Rumia: Krzysztof Konkel, Roman Lik, Jarosław Przyborowski, Bronisław Idzi, Karol Sikorski, Dominik Lik, Damian Konkel.