Tytani Wejherowo pokonali na wyjeździe KPR Elbląg różnicą ośmiu bramek

Tomasz Smuga
Tytani Wejherowo/Facebook
- Jedziemy do Elbląga walczyć o trzy punkty, choć wiadomo, że może być różnie – zapowiadał przed meczem z KPR Elbląg trener Tytanów Wejherowo Robert Wicon. Jego podopieczni słowa zamienili w czyny. W 2. kolejce I ligi w grupie A wejherowscy szczypiorniści wygrali z elbląskim zespołem 28:20.

Tytani Wejherowo przez zdecydowaną większość meczu utrzymywali przewagę. Jedynie w pierwszych minutach spotkania KPR Elbląg zdołał na chwilę objąć prowadzenie 6:5 i 7:6. Ale już na przerwę wejherowscy szczypiorniści schodzili prowadząc 14:9, a cały mecz wygrali 28:20. Po stronie Tytanów największą skutecznością popisali się Sławomir Jurkiewicz i Przemysław Warmbier, którzy zdobyli po sześć bramek.

- Brawo drużyna, brawo kibice. Byliśmy jednością – napisali w swoich mediach społecznościowych Tytani po tym spotkaniu.

Przypomnijmy, że obie ekipy miały okazję ze sobą zagrać jeszcze przed sezonem w ramach sierpniowego towarzyskiego turnieju. Wówczas po regulaminowym czasie gry był remis. KPR wygrał dopiero w rzutach karnych (7:6). Ale w ligowym pojedynku lepsi okazali się wejherowianie, którzy po dwóch seriach spotkań mają na swoim koncie 3. punkty i zajmują 6. miejsce w tabeli.

W sobotę, 2 października, Tytanów czeka kolejne starcie. Tym razem w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie drużyna prowadzona przez Roberta Wicona zmierzy się z SKF KPS Sparta Oborniki. Początek meczu o godz. 18.